spravy.sk spravy.sk

Chvátal v Podbrezovej so snahou reštartovať kariéru: Chcem napredovať
zdroj: Lukáš Urbašík

Chvátal v Podbrezovej so snahou reštartovať kariéru: Chcem napredovať

Talentovaný krajný bek Juraj Chvátal bol na ceste medzi slovenské futbalové hviezdy a dnes už mal patriť medzi opory slovenskej reprezentácie. Ako osemnásťročný prestúpil do slávnej Sparty Praha, kde nedostal príležitosť ukázať sa a následné zranenia zabrzdili vzlet v jeho kariére.

Už vo svojich sedemnástich rokoch dostal šancu hrať najvyššiu slovenskú súťaž za Senicu, kde si jeho talent všimol aj najslávnejší český klub Sparta Praha. Do Česka sa Juraj Chvátal sťahoval už vo februári 2015, no v nabitom kádri však pre talentovaného Slováka miesto nenašli a poslali ho na hosťovanie do Slovácka. Na Morave strávil Chvátal dve sezóny, aby ho neskôr Sparta poslala na ďalšie hosťovanie, tentokrát už na Slovensko - do Žiliny. 

Juraj Chvátal
Juraj Chvátal sa od svojho príchodu do Podbrezovej zaradil medzi lídrov mužstva (foto: Lukáš Urbašík)

V MŠK prežil vydarenú sezónu, napriek tomu mu Sparta šancu nedala a prestúpil do českého Olomouca, ktorému sa upísal až do roku 2022. Zranenie však neumožnilo Chvátalovi ukázať sa výraznejšie počas uplynulej sezóny v novom pôsobisku a po strastiplnom ročníku ho klub poslal na hosťovanie do druholigovej Podbrezovej, kde sa šikovný obranca pokúša o reštart kariéry.

„Myslím, že prestup do Podbrezovej môžeme nazvať ako môj kariérny reštart. Pred dvoma rokmi v Žiline som mal skvelé obdobie, či už to bolo v klubovej sezóne alebo reprezentácii. Následný prestup do Olomouca sa príliš nevydaril, lebo na začiatku som sa zranil a veľa som tam toho neodohral a to nebolo dobré, takže áno, tu v Podbrezovej to je pre mňa ako reštart kariéry. Dúfam, že tu odohrám čo najviac zápasov a že sa tu niekam ďalej posuniem,“
vyjadril sa Chvátal o prestupe ku „železiarom“ pre web ProFutbal.sk.

Juraj Chvátal
Krajný obranca má s Podbrezovou najvyššie ciele (foto: Lukáš Urbašík)

Slovenský mládežnícky reprezentant sa okamžite po príchode na Horehronie zaradil medzi lídrov mužstva a hneď v prvom zápase si dokonca otvoril aj strelecký účet. Podbrezovej pomohol kvalitným výkonom aj proti nepríjemnému súperovi z Liptovského Mikuláša proti ktorému potrebovali naplno bodovať. „Vedeli sme, čo nás čaká, lebo sme s Mikulášom hrali už v príprave a vedeli sme, že hrajú dobre kombinačne. Chceli sme dnes vyhrať, pretože ostatné dva zápasy sme prehrali a potrebovali sme tri body. Až na nejaké 2-3 šance do ktorých sme ich pustili, sme držali zápas pod kontrolou a zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil stručne piatkový zápas s Liptovským Mikulášom (4:0).

Juraj Chvátal
Chvátalovou prednosťou je jeho rýchlosť (foto: Lukáš Urbašík)

V Podbrezovej sa 23-ročný futbalista udomácnil veľmi rýchlo a zvyká si na nových spoluhráčov v mladom kolektíve. „V Podbrezovej sa cítim fajn, aj keď je tu nové a mladé mužstvo a stále si na seba nejakým spôsobom zvykáme, čo je trochu na tom ihrisku aj vidieť, ale zlepšuje sa to a ja sa cítim naozaj výborne. Pre mňa osobne bude dôležité odohrať čo najviac zápasov bez zranenia a predovšetkým pomôcť tímu dobrými výkonmi, aby som sa cítil aj ja dobre a aby som napredoval,“ uviedol Chvátal na margo svojho dobrého úvodu u „železiarov“.

Vlaňajší prvoligista z Podbrezovej si pred sezónou stanovil jasný cieľ - čo najrýchlejší návrat medzi elitu a práve kmeňový hráč Sigmy Olomouc bude v boji o postup do Fortuna ligy jedným z najdôležitejších hráčov pre horehronské mužstvo. Ambície mužstva netajil ani sám Chvátal, ktorý chce pomôcť mužstvu kvalitnými výkonmi. „Naším tímovým cieľom je určite hrať o čelo tabuľky a, samozrejme, o postup, to je náš najväčší cieľ. Nechceme nič sebavedomé vykrikovať, ale určite chceme byť medzi najlepšími,“ zhodnotil tímové ambície Juraj Chvátal.

Juraj Chvátal
Chvátal si hosťovanie v Podbrezovej pochvaľuje (foto: Lukáš Urbašík)

FO ŽP Šport Podbrezová - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (9. august 2019) (31 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia