spravy.sk spravy.sk

Mrzel ich výsledok, chválili divákov. Máme zimomriavky, jasali hráčky Slovana
zdroj: instagram.com/matavkeje

Mrzel ich výsledok, chválili divákov. Máme zimomriavky, jasali hráčky Slovana

Aj očakávaná prehra bolí, no dajú sa v nej nájsť pozitíva. Tak pristupovali futbalistky Slovana Bratislava k výsledku prvého zápasu kvalifikačného miniturnaja ženskej Ligy majstrov, keď na Pasienkoch v stredu prehrali s maďarským Ferencvárosom Budapešť 1:3. Za svoj výkon sa však ani zďaleka nemuseli hanbiť.

"Belasé" v prvom polčase hrali proti favoritovi vyrovnanú partiu a dostali sa do vedenia vďaka peknej hlavičke Moniky Bytčánkovej z 33. minúty duelu. Presný zásah padol po rohu, čo bolo v úmysle Bratislavčaniek. "Vedeli sme, čo budú naše silné stránky. Chceli sme hrať na protiútoky a udrieť zo štandardiek a hneď pri prvej sa nám to podarilo. Následne aj druhá takáto situácia, ktorá sa zrodila, mohla priniesť gól," skonštatoval po zápase v mixzóne tréner Martin Masaryk.

Slovanistky následne nebodovali. Najmä v druhom dejstve diktoval tempo hry ich súper, ktorý napokon triumfoval 3:1. Pomýšľať na celkové víťazstvo však pre domáce nebol cieľ. "Každý, kto pozeral zápas, videl, že sme sa viac bránili ako boli na lopte. Kvalita Ferencvárosu je inde, my máme na lavičke juniorky vo veku 15-16 rokov, pre ne je to veľký zážitok a aj odzrkadlenie výsledku," pokračoval Masaryk a vedel, čo tímu chýbalo. "Skúsenosti na európskej scéne dievčatá postrádajú. Dva mladé talenty, ktoré sme poslali do hry, nemajú skúsenosti s Európou, hoci na Slovensku dokážu preraziť, ale aj tu už niečo zbierajú. Verím, že budú naďalej pracovať a hrať potom takéto zápasy viackrát."

Na Slovanistky čakajú v rámci miniturnaja ešte dva zápasy. (foto: skslovan.com)
Na Slovanistky čakajú v rámci miniturnaja ešte dva zápasy. (foto: skslovan.com)

Trénera žien Slovana prekvapilo, že Ferencváros nehral od začiatku v plnej sile. Súperky však ukázali, že sú profíčky. Aj hráčky mali jasno v tom, na čo doplatili. "Bol to kvalitný zápas s dobrým súperom. Fyzicky sme prehrávali súboje, v tom nás najviac prevyšovali. Nepočítali sme s tým, že vyhráme, snažili sme sa hrať so srdcom. Išlo nám to, rozumeli sme si s dievčatami, dali sme gól, čo sme si užili najviac," povedala po zápase Bytčánková, ktorej sa aj ako členke defenzívy podarilo streliť spomenutý gól. Ten si poriadne vychutnala, avšak pochválila aj divácku kulisu. "Užili sme si atmosféru aj gól, bolo to super," doplnila mladá stopérka.

Pri atmosfére sa pristavila aj skúsenejšia reprezentantka Martina Švecová. Pre celý tím to bol podľa nej obrovský zážitok hrať pred stovkami návštevníkov, ktorí na Pasienkoch povzbudzovali. "Sme šťastne, že prišlo veľa ľudí a po góle to bol úžasný pocit, stále z toho máme zimomriavky. Dúfame, že prídu aj na ďalší zápas," hovorila nadšená útočníčka Slovana, pričom domácich priaznivcov pochválil aj Masaryk. "Za náš pekný gól sme boli odmenení neskutočným potleskom od divákov. Pre baby to bolo úžasné."

Najbližšie čaká Bratislavčanky druhé vystúpenie na tomto miniturnaji v sobotu o 17.30 h a opäť na Pasienkoch. Vyzvú srbský tím Spartak Subotica, ktorý v prvom dueli zvíťazil nad súperkami Agarista Anenii Noi nesmierne vysoko 12:0. "Videli sme videá z minulej sezóny, vyradil ich až Bayern Mníchov, čo je neskutočné. Majú štyri Američanky a jednu Kanaďanku. Jedna hráčka je v širšom výbere USA a svedčí to o kvalite srbského tímu, že ich dokáže priniesť. Verím, že dievčatá sa pripravia na tento zápas poctivo a stihnú zregenerovať. Chceme sa predviesť dobrou hrou a srdiečkom a dať opäť nejaký ten gólik," skonštatoval Masaryk, na ktorého nadviazala aj jeho zverenka Švecová. "Pripravíme sa na to čo najlepšie a budeme chcieť zabodovať."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia