spravy.sk spravy.sk

Príde Hoftych o lídra tímu? Oscar z Liberca má namierené do Manchestru City!
zdroj: facebook Slovan Liberec/Jaroslav Appeltauer

Príde Hoftych o lídra tímu? Oscar z Liberca má namierené do Manchestru City!

Pred pár týždňami oslávil stredopoliar Murphy Oscar Dorley 21. narodeniny. Šikovný mladík, ktorý prišiel do Liberca vo februári 2018 z litovskej ligy, sa postupne zaradil medzi ťahúňov tímu. Cez libérijský talent vedie mužstvo skoro všetky útoky, za 41 zápasov má Oscar na konte dva góly a jednu asistenciu.

O služby mladého futbalistu sa zaujímali po sezóne obe pražské S Slavia i Sparta, zdá sa však, že českú Fortuna ligu čaká oveľa väčšia senzácia. Na Oscara totiž zamieril klub z anglickej Premier League, a to rovno úradujúci šampión Manchester City. Keďže prestupové okno sa v Anglicku zatvára vo štvrtok večer, transfer by musel byť dotiahnutý veľmi rýchlo. Podľa portálu iSport.cz sú český Slovan i manchesterský veľkoklub v úzkom kontakte a jednania spejú k zdarnému koncu.

Pochopiteľne, Oscar by sa nepripojil hneď do kádra Pepa Guardiolu, pohyblivý záložník predstavuje pre City najmä investíciu smerom do budúcnosti. Klub ho preto pravdepodobne uvoľní na hosťovanie, český portál spomína španielsku druholigovú Gironu.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia