spravy.sk spravy.sk

Prešov sa vracia domov. Bude hrať na zbúranisku
zdroj: TASR

Prešov sa vracia domov. Bude hrať na zbúranisku

Bol 4. december 2016, keď sme na našom portáli uverejnili správu s názvom „Dedo“ odišiel na večný odpočinok. V tento deň, pred 2 a pol rokom, zatvoril svoje brány najstarší futbalový štadión na Slovensku. Vtedy sa očakávalo, že na Čapajevovej ulici v Prešove bude o takomto čase už stáť nový, moderný stánok. Sakramentsky sme sa mýlili. Všetci.

Už o pár mesiacov po tom, ako na oko „deda“ zatvorili, sa na ňom opäť hral futbal. Fortuna a II. liga to síce neboli a Tatran si musel nájsť prechodný domov v Poprade, resp. v Stropkove, no na schátranom štadióne ďalej hrala treťoligová rezerva či mládežníci. 

Koncom januára minulého roka sa zdalo, že po dlhých mesiacoch čakania sa celá situácia posunie vpred. Presne 29. januára 2018 sa totiž po akomsi období neistoty začali búracie práce na prešovskom štadióne. Na tie mali plynule nadviazať stavebné práce, pričom prvé súťažné zápasy na novom štádióne sa mali hrať už na jeseň 2019!

Realita? Na prešovskom štadióne odvtedy nikto nepreložil ani len kameň. Hlavná tribúna stále stojí, ovál je zbúraný. A na takomto štadióne v sobotu nastúpi najstarší futbalový klub na Slovensku - 1. FC Tatran Prešov. Opäť. Takmer tri roky po tom, ako sa Šarišania so svojim stánkom rozlúčili, sa do neho znovu vracajú. 

Situácia v prešovskom futbale sa za ten čas radikálne zmenila. Zeleno-bieli vypadli do III. ligy Východ, kde ešte nedávno hrala ich rezerva. A keďže nároky v tejto súťaži nie sú také vysoké, pravidlá umožňujú Tatranu hrať na polovičnom zbúranisku. Zverenci trénera Petra Petráša sa domov vrátia v sobotu 10. augusta, keď v rámci 4. kola III. ligy Východ privítajú Veľké Revištia. Nuž, kto povolil, aby slávny prešovský futbal klesol až na samé dno, nech si trikrát zatlieska…

Tatran Prešov štadión - hlavná tribúna
Na staručkom štadióne už stojí len hlavná tribúna (foto: TASR)

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia