spravy.sk spravy.sk

Fábry sa po polroku vracia na Slovensko, Jablonec vymenil za DAC
zdroj: fcdac.sk

Fábry sa po polroku vracia na Slovensko, Jablonec vymenil za DAC

Dunajská Streda ulovila posilu do ofenzívy, káder fortunaligistu vystužil ofenzívny streopoliar Andrej Fábry, ktorý prichádza z Jablonca na hosťovanie do konca sezóny. Slovenský vicemajster zároveň získal aj opciu na trvalý prestup.

„Po prestupe z Nitry do Jablonca mal Andrej náročný polrok. Sme presvedčený, že tento krok je správny pre jeho kariéru. Andrejova kreativita a produktivita v útočnej tretine sa výborne hodí do nášho dominantného herného štýlu a jeho príchodom sa nám ponúka ďalšia alternatíva na kľúčové posty v rámci tímu,“ povedal pre klubový web športový riaditeľ Jan Van Daele.

Dvadsaťdvaročný bývalý mládežnícky reprezentant je známy najmä zo svojho pôsobenia v Nitre. Počas minulej jesene si v 16 zápasoch pripísal sedem gólov a šesť asistencií, vďaka čomu bol štvrtým najproduktívnejším hráčom Fortuna ligy. Následne sa upísal českému Jabloncu do roku 2022. V jeho drese však nastúpil len v dvoch ligových stretnutiach, góly strieľal za juniorku. Fábry absolvoval aj štyri zápasy v reprezentačnom výbere Slovenska do 21 rokov.

zdroj: youtube/FC DAC 1904

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia