spravy.sk spravy.sk

Dúbravka komentoval záujem PSG. Už vie, kde odohrá blížiacu sa sezónu
zdroj: TASR

Dúbravka komentoval záujem PSG. Už vie, kde odohrá blížiacu sa sezónu

Mala mu prísť ponuka, ktorá sa neodmieta. Na slovenského gólmana Martina Dúbravku počas tohto leta zaostril francúzsky majster Paríž St. Germain. Aspoň tak tvrdili viaceré zahraničné médiá. Ihneď sa začalo špekulovať o tom, či 30-ročný brankár opustí Newcastle United a zamieri k hegemónovi Ligue 1. Možnosť transferu sa zdala byť reálna z viacerých dôvodov.

Žilinský rodák mal byť nespokojný s odchodom trénera Rafaela Beníteza a hľadať novú výzvu. Viacerí fanúšikovia prednedávnom na sociálne siete taktiež pridali fotografiu, podľa ktorej sa mal Dúbravka nachádzať v Paríži. Futbalový reprezentant SR o dlhšom čase prelomil mlčanie a ozrejmil, ako to bolo v skutočnosti. "Sociálne siete sú nebezpečné. Videl som nejaké fotky, ktoré mali naznačovať, že som na letisku v Paríži. To nebola pravda. Ak by ste sa na snímky pozreli detailnejšie, nápisy v pozadí by jasne prezradili, že som na Slovensku," vysvetlil náš gólman v rozhovore pre Chronicle Live.

Ako sa ďalej rozhovoril, správy o možnom odchode do PSG považuje za scestné. Blížiacu sa sezónu 2019/2020 s určitosťou odohrá v anglickej Premier League v drese "strák". Na inú možnosť nepomýšľa. "Smejem sa z toho. V Newcastli mám zmluvu a som tu šťastný. Vôbec som ani len nepomýšľal na odchod z klubu. Som pripravený odštartovať tu nový ročník. Čo sa stane potom, to už nezáleží na mne, prvoradé pre mňa je byť na ihrisku vždy pripravený," zdôraznil Martin Dúbravka.

Bývalý ochranca troch žrdí MŠK Žilina, Sparty Praha či Slovanu Liberec sa neukázal v niektorých prípravných zápasoch Newcastlu v pozícii brankárskej jednotky, čím tiež prilial olej do ohňa. Opäť však potvrdil, že o nič vážne nešlo a tento krok nemal naznačovať potenciálny odchod z klubu. "V pláne bolo vidieť v akcii ďalších brankárov. Tréner Steve Bruce chcel zistiť, čo sa stane, ak náhodou nebudem môcť hrať. Akceptoval som to. Verím, že v prvom zápase sezóny proti Arsenalu Londýn (11. augusta) budem v základnej zostave."

V spomenutom rozhovore odpovedal aj na otázku, ako vníma príchod nového kouča Brucea, ktorý u "strák" nahradil Beníteza. "Steve je prvý anglický tréner, pod ktorým pôsobím počas svojej kariéry. Je to odlišná skúsenosť, niečo úplne iné," povedal v krátkosti Dúbravka. "Heco" je od roku 2018 súčasťou "The Magpies" a v rámci Premier League patrí medzi najlepších gólmanov. Počas ostatnej sezóny si až v jedenástich prípadoch udržal čisté konto a získal aj ocenenie od novinárov pre najlepšieho hráča v severovýchodnom regióne Anglicka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia