spravy.sk spravy.sk

Mourinho priznal nešťastné obdobie. Nad národným tímom váha z jasného dôvodu
zdroj: TASR

Mourinho priznal nešťastné obdobie. Nad národným tímom váha z jasného dôvodu

Odkedy ukončil svoj trénerský angažmán v Manchestri United, je José Mourinho bez práce. Portugalský kouč, ktorý v minulosti viedol aj tímy ako FC Porto, Inter Miláno, Real Madrid či FC Chelsea, je po dlhých rokoch nezamestnaný a môže si užívať voľno. Ako však priznal v nedávnom interview, nedeje sa tak.

Päťdesiatšesťročný kormidelník trávi čas doma a futbal mu chýba. "Prvýkrát za ostatných 20 rokov sa ocitám v situácii, keď som na prelome júla a augusta doma v Setúbale a nepracujem. Mám preto veľa času premýšľať a analyzovať, čo chcem. Môžem skonštatovať, že som plný elánu," povedal Mourinho v rozhovore pre televíziu Sky Sports. Voľné chvíle ničnerobenia sa mu ale nepáčia. "Moji priatelia mi hovoria, aby som si užíval. Vychutnaj si júl, vychutnaj si august, uži si to, čo si už dlho nemal. To od nich počúvam stále. Úprimne, nedokážem si to užívať. Nie som šťastný na to, aby som si vychutnával tieto momenty. Možno to vyznie smiešne, keď mám okolo seba množstvo pekných vecí, ktoré som si za posledné roky nemohol užívať. Ako som ale už povedal, nedokážem si vychutnávať voľný čas," zneli precítené slová skúseného trénera.

Portugalčan plný emócií si želá návrat na vrcholovú trénerskú úroveň a verí, že dokáže túto kapitolu naštartovať odznova. "Chýba mi futbal. Mám kompromis so sebou samým. S ľuďmi, ktorí ma milujú a s množstvom fanúšikov, ktorí ma podporujú po celom svete. So všetkými, ktorých som inšpiroval. Môj ďalší krok bude ako nový začiatok. Nemyslím si, že po návrate zotrvám vo svojej pozícii iba rok. Vzhľadom na to, ako dlho som pracoval a koľko titulov som vyhral, je to málo. To je však história, ktorá patrí do múzea," pokračoval úprimne Mourinho. Po jeho decembrovom odchode od "červených diablov" sa spomínal možný angažmán v Benfice Lisabon. Interes prejavil aj istý klub z Číny, ktorý mu ponúkol astronomickú výplatu 100 miliónov eur za štyri roky. Tieto oferty však 'Ze' odmietol a vysvetlil aj dôvod.

"Prečo hovorím nie? Lebo to nie je na úrovni výzvy, ktorú hľadám. Chcem si vybrať správne a potešiť všetkých Mourinhistov. Musím byť trpezlivý a počkať si na správnu ponuku. Je to pre mňa najťažšia vec odmietať ponuky, pretože mám v sebe mnoho impulzu. Čakám však na ponuku, ktorá mi vo všetkom vyhovie," 
vyjadril sa Mourinho, ktorý sa zároveň nechal počuť, že by jedného dňa prevzal aj niektorú z reprezentácií. Aj to však podľa neho má jeden háčik. "Národný tím obnáša príliš veľa papierovačiek a priemerne jeden zápas za mesiac. Veľa papierov, žiadne duely a dvojročné čakanie na veľké šampionáty? To sa mi nepáči."

Napriek tomu však "The Special One" nevylučuje túto možnosť. Veľké šampionáty ho predsa len lákajú a viesť svoju vlasť by bola preňho obrovská pocta. "Jedného dňa možno. Ak to nebude Portugalsko, zameriam sa na iný tím. Keď som totiž prítomný na zápasoch majstrovstiev Európy či sveta, som v centre diania a hovorím si, že jedného dňa to chcem zažiť po trénerskej stránke. Potom mi však dôjde, že to nie je úplne práca pre mňa. Možno sa však raz do nej pustím. A ak by som koučoval Portugalsko, bola by to veľká česť," zakončil pre Sky Sports José Mourinho.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia