spravy.sk spravy.sk

Mak čoskoro opustí Zenit Petrohrad. Už si údajne našiel nový klub
zdroj: TASR

Mak čoskoro opustí Zenit Petrohrad. Už si údajne našiel nový klub

Róbert Mak síce oslávil v uplynulom ročníku zisk titulu v najvyššej ruskej súťaži, čoskoro ju však opustí. Zenit Petrohrad angažoval do svojho tímu Brazílčana Malcoma z FC Barcelona, na čo má doplatiť práve slovenský futbalista. Obidvaja hráči totiž nastupujú na rovnakej pozícii a je nemysliteľné, aby Zenit nechal vysedávať na lavičke práve novú akvizíciu za 40 miliónov eur.

Dvadsaťosemročný rodák z Bratislavy naposledy nefiguroval ani v zápise o stretnutí počas sobotňajšieho duelu Petrohradčanov proti Krasnodaru (1:1). Ruskú ligu má totiž čoskoro opustiť práve pre potenciálny nedostatok herného priestoru. Odchovanec Slovana si už údajne našiel aj nové pôsobisko, do ktorého by mohol zamieriť už v najbližších dňoch.

Ako referujú viaceré turecké médiá, Róbert Mak sa presťahuje do "krajiny polmesiaca", kde si bude obliekať dres Besiktasu Istanbul. Práve "čierno-bieli" prejavili veľký záujem o služby nášho podhrotového útočníka, resp. krídelníka. Futbalový univerzál bude pokračovať v rámci svojej kariéry v Süper Lig. Do Besiktasu by mal zamieriť približne za 4,5 milióna eur. Píše o tom web gundembesiktas.com, ale aj iné turecké zdroje.

Mak ako odchovanec "belasých" pôsobil v mládežníckych rokoch aj v Manchestri City, za "áčko" však nenastúpil. Následne zamieril do nemeckého 1. FC Norimberg a odtiaľ do gréckeho PAOK-u Solún, odkiaľ ho v roku 2016 odkúpil práve Zenit Petrohrad. Za ten nastúpil dohromady v 62 súťažných zápasoch a podarilo sa mu streliť 12 gólov. Národný dres si na seba obliekol 54-krát a dosiahol v ňom 11 presných zásahov.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia