spravy.sk spravy.sk

Tridsaťročný kapitán FC Košice musel ukončiť kariéru
zdroj: jäzva

Tridsaťročný kapitán FC Košice musel ukončiť kariéru

Zlé správy sa potvrdili. Pred piatkovým zápasom druhej ligy medzi FC Košice a Slavojom Trebišov nečakane vypadol zo zostavy domáceho tímu kapitán Timon Dobias. Len tridsaťročný futbalista o päť dní neskôr vyhlásil, že bol nútený ukončiť profesionálnu kariéru.

Odchovanec košického futbalu v nedeľu 28. júla oslávil okrúhle tridsiate narodeniny, no veľa dôvodov na radosť nemal. Už vtedy tušil, že kvôli zdravotným problémom bude musieť zavesiť kopačky na klinec. Obavy sa naplnili. V stredu klub na svojej oficiálnej facebookovej stránke citoval hráčove slová. Timon Dobias už na profesionálnej úrovni viac hrať nebude. 

„Vážení fanúšikovia, z dôvodu chronicky pretrvávajúcich zdravotných problémov, som sa rozhodol ukončiť profesionálnu futbalovú kariéru. Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali, hlavne ďakujem vedeniu, spoluhráčom a vám fanúšikom. Na futbal som nezanevrel a naďalej budem chlapcov povzbudzovať, aby sa dostali čo najďalej,“ odkázal niekdajší mládežnícky reprezentant. 

Timon Dobias
Timon Dobias bol kvôli chronickým zdravotným problémom nútený ukončiť kariéru (foto: jäzva)

„Timonovi želáme hlavne pevné zdravie a ďakujeme mu za veľkú pomoc pre klub. Timon, drž sa!“ píše sa ďalej v statuse FC Košice. Dobias ako kapitán doviedol Košičanov do celoštátnej druhej ligy. Pod jeho velením mužstvo v minulej sezóne III. ligy Východ prehralo len jeden z 26 zápasov a so skóre 90:9 ovládlo najvyššiu regionálnu súťaž.

Vedenie klubu z metropoly východu na vzniknutú situáciu okamžite zareagovalo angažovaním skúseného stopéra Petra Kavku. Ďalší z odchovancov vtedajšieho MFK Košice by mal byť trénerskej dvojici Farkaš - Sovič k dispozícii už v sobotňajšom stretnutí 3. kola druhej ligy na pôde Popradu. V úvodných dvoch kolách získali Košičania jeden bod za domácu remízu 2:2 s Trebišovom, pred tým prehrali v Podbrezovej 1:2.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia