spravy.sk spravy.sk

FC Košice s ďalším odchovancom, defenzívu vystužil Peter Kavka
zdroj: FC Košice

FC Košice s ďalším odchovancom, defenzívu vystužil Peter Kavka

Vedenie druholigového FC Košice už pri svojom vzniku avizovalo, že chce klub stavať na odchovancoch a futbalistoch z metropoly východu, resp. z blízkeho okolia. Tento sľub zatiaľ plní. Dôkazom toho je i najnovší prestup, ktorý sa žlto-modrým podaril, keď angažovali skúseného stopéra Petra Kavku.

Východniarom nevyšiel vstup do druhej ligy podľa plánov, v Podbrezovej v úvodnom kole prehrali 1:2, doma zasa remizovali s Trebišovom 2:2. Navyše, pred súbojom proti Slavoju sa im zranil kapitán Timon Dobias, a keďže to s ním aktuálne nevyzerá ružovo, vedenie klubu muselo na vzniknutú situáciu urýchlene reagovať.

„V sobotu večer ma kontaktoval p. Turczyk (športový riaditeľ, pozn.), či by som nemal záujem ísť do FC Košice. V nedeľu sme sa stretli a prakticky hneď sme sa aj dohdoli na spolupráci,“ prezradil pre ProFutbal.sk Kavka, ktorý priznal, že v lete rokoval i s inými klubmi, s ktorými sa však nedohodol na podmienkach.

Peter Kavka
Na jar Kavka pôsobil v košickej Lokomotíve, po jej páde do piatej ligy zostal bez klubu (foto: fclokomotiva.sk)

Dvadsaťosemročný stopér na jar pôsobil v košickej Lokomotíve, po jej neslávnom páde až do piatej ligy zostal bez klubu. Napokon sa vrátil na miesto, kde svoju kariéru odštartoval. „Vnímam to tak, že som sa vrátil do klubu, v ktorom som vyrástol. Bol to trochu zvláštny pocit stáť opäť na trávniku v Čermeli. Klub má vysoké ambície, teším sa na novú výzvu,“ okomentoval obranca, ktorý si okrem MFK Košice a Loky na seba obliekal i dresy Graffinu Vlašim a Michaloviec. 

Po tom, ako trénerskému tandemu Farkaš - Sovič vypadol zo zostavy Dobias, skúnenosti Petra Kavku padnú mužstvu vhod. „Mojim cieľom je odovzdať tie skúsenosti, ktoré som nadobudol, ostatným spoluhráčom. Budem sa snažiť, aby sme boli v defenzíve pevní a aby sme ako tím boli úspešní,“ uzavrela najčerstvejšia akvizícia FC Košice.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia