spravy.sk spravy.sk

Po troch rokoch v Trenčíne sa odchovanec Žiliny vracia domov
zdroj: TASR

Po troch rokoch v Trenčíne sa odchovanec Žiliny vracia domov

V auguste roku 2016 opustil MŠK Žilina, v ktorom futbalovo vyrastal a zamieril do konkurenčného AS Trenčín. Jakub Paur sa po takmer troch rokoch strávených pod Čákovým hradom vracia domov. Z 27-ročného záložníka je po nie príliš dlho trvajúcej prestávke znovu "šošon". Svojmu materskému klubu sa nanovo upísal do konca júna 2022. Oznámili to žlto-zelení na svojej oficiálnej stránke.

"Žilina je pre mňa viac ako klub. Vyrastal som tu a som MŠK veľmi vďačný. Teším sa a som naozaj šťastný, že som späť doma," zneli prvé slová Paura po návrate pod Dubeň. Žilinu uprednostnil pred inými klubmi aj napriek tomu, že po ukončení anabázy v Trenčíne mal ponuky aj zo zahraničia. "Tých možností som mal viac, záujem bol aj zo zahraničia či domácej ligy, no som veľmi rád, že nakoniec prišla ponuka aj zo Žiliny," pokračoval pre klubový web MŠK Jakub Paur.

V uplynulej sezóne odohral rodák z Višňového 24 súťažných duelov, v ktorých zaznamenal dva góly a tri úspešné asistencie. Po návrate ku žlto-zeleným cíti, že je skúsenejší a musí zvládať rolu hráča odovzdávajúceho skúsenosti mladším. "Myslím si, že som aj na túto úlohu dostatočne pripravený. Pomohlo mi k tomu určite aj pôsobenie v Trenčíne, kde bolo taktiež veľa mladých hráčov. Ja sa chalanom budem snažiť pomôcť čo najviac a verím, že spolu potom svojimi výkonmi pomôžeme klubu k stanoveným cieľom."

Ako ďalej prezradil Paur, jeho rodina je šťastná, že sa vracia práve do Žiliny. V nej zasiahol dohromady do 129 konfrontácií a dal 29 gólov, pričom sa presadil aj v Európskej lige. "Vybavujú sa mi len tie najlepšie spomienky. Pamätný zápas s Bilbaom alebo postup cez Poltavu v 120. minúte, ale aj ostatné nezabudnuteľné výsledky pre MŠK. Bude to krásne, že si opäť oblečiem žltozelený dres," pokračoval Paur, ktorý sa aktuálne pripravuje s kondičnými trénermi. Chce sa čo najskôr dostať znovu do zápasového diania a jeho ciele sú jasné.

"Som s tímom krátko, no ambície klubu sú nastavené. Tá moja vždy bola jasná - zdvihnúť so Žilinou trofej nad hlavu, či už v lige alebo pohári. Verím, že sa nám to spoločne podarí," uzavrel Jakub Paur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia