spravy.sk spravy.sk

Skvelý debut syna legendárneho Hagiho, skóroval pri prvom dotyku s loptou
zdroj: foto: TASR/AP

Skvelý debut syna legendárneho Hagiho, skóroval pri prvom dotyku s loptou

Vydarený debut v drese Genku má za sebou Ianis Hagi, syn rumunskej futbalovej legendy Gheorgheho Hagiho. V piatkovom stretnutí 1. kola belgickej ligy zariadil krátko po svojom príchode na ihrisko gólom v 76. minúte domáce víťazstvo 2:1 nad Kortrijkom. Dvadsaťročný ofenzívny stredopoliar skóroval hneď pri svojom prvom kontakte s loptou.

Hagi junior prišiel do tímu úradujúceho belgického majstra z Viitorulu Constanta za osem miliónov eur. Zlákať ho chceli taktiež Spartak Moskva, FC Sevilla či Barcelona, ktorej dres obliekal jeho slávny otec. Záujem o talentovaného stredopoliara vzrástol po júnových ME do 21 rokov v Taliansku, kde vynikajúcimi výkonmi pomohol rumunskému tímu k postupu do semifinále. V reprezentačnom A-tíme má na konte päť štartov.

Úspešný debut svojho syna sledoval v hľadisku aj otec Gheorghe. Radosť z vydarenej premiéry v drese Genku mal i George Ogararu, šéf skautského oddelenia v jeho predošlom klube Viitorul Constanta. "Som skutočne šťastný, že dokázal skórovať. Ianis bol na EURO, potom si užíval dovolenku, preto neabsolvoval s novými spoluhráčmi celú prípravu a fyzicky za nimi ešte zaostáva. Preto nenastúpil ani v belgickom Superpohári. No každým dňom sa cíti po fyzickej stránke lepšie a lepšie. Je pôsobivé, že strelil gól hneď po svojom príchode na ihrisko," povedal Ogararu pre Gazetu Sporturilor.

zdroj: youtube.com

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia