spravy.sk spravy.sk

Poprad sa posilnil o Brazílčana z Ružomberka, v hľadáčiku má ďalších hráčov
zdroj: mfkruzomberok.sk

Poprad sa posilnil o Brazílčana z Ružomberka, v hľadáčiku má ďalších hráčov

Hlavnou letnou úlohou predstaviteľov FK Poprad bolo nájsť náhradu za Stanislava Šestáka. Paradoxne, ten ju za seba hľadá i sám, keďže z pozície hráča presedlal do funkcie športového riaditeľa. Prvý zápas sezóny proti rezerve Slovana (1:0) naznačil, že v ofenzíve sa Podtatranci potrebujú zlepšiť.

V lete Poprad angažoval Dragana Andrića z Liptovského Mikuláša a Lopeza da Silvu Juniora z Trebišova. Aj tretia posila do ofenzívy je zo zahraničia, 21-ročný ofenzívny stredopoliar Arthur Angelo Legnani je však už takmer rok na Slovensku. Z TJ Veľké Lovce v zime zamieril do juniorky Ružomberka, nedokázal sa však presadiť do prvoligového „áčka“. Pod Tatrami bude hosťovať do konca sezóny. Do tréningového procesu bielo-modrých orlov sa zapojil v pondelok a v piatok už bude k dispozícii trénerom v zápase 2. kola v Podbrezovej.

„Arthur je typický Brazílčan, silný na lopte, rýchly, nemá problém jeden na jedného. Do ofenzívy je veľmi silný, vie hrať na krídle na oboch stranách. Je to obojnohý futbalista, na tréningu sa javil veľmi dobre. Verím, že do mužstva nám prinesie niečo nové. Dobré referencie nám dal na neho Marek Sapara,“ prezradil pre klubový web Stanislav Šesták.

Arevalo Acosta a Matej Fabini
Španielsky útočník Arevalo Acosta plánoval Poprad opustiť, napokon sa do klubu vrátil (foto: fclokomotiva.sk)

Pozitívnou správou pre neúspešného účastníka minulosezónnej baráže o postup do Fortuna ligy je i zotrvanie španielskeho útočníka Enza Maura Arevala Acostu. Úvodný zápas proti rezerve Slovana síce sledoval len z tribúny, no Šesták potvrdil, že sa vracia do tímu: „Enzo sa vrátil, komunikovali sme s ním dlhšiu dobu. Zahraniční manažéri mu trochu pobláznili hlavu, ale nakoniec sa rozhodol vrátiť do Popradu. Prípravu začal o mesiac neskôr, je na tréneroch, kedy sa zmestí do zostavy.“

Ani návrat Acostu a príchod Arthura neznamená definitívny koniec aktivity na prestupovom trhu. Popradčania stále hľadajú i posilu na hrot útoku. „Máme ešte tip na srbského útočníka i Ukrajinca, ktorý bol v príprave s Dynamom Kyjev, kde sa však zranil a ešte nevieme, aký je jeho zdravotný stav,“ priblížil Šesták.

Už v piatok čaká na zverencov trénera Mareka Petruša náročný zápas v Podbrezovej. Obaja ašpiranti na čelné pozície zvládli svoje úvodné stretnutia, keď Poprad vyhral nad Slovanom B (1:0) a „železiari“ zdolali FC Košice (2:1).

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia