spravy.sk spravy.sk

Trenčín už zrejme ďalšie nigérijské hviezdy nezíska, klub sa vyjadril aj k údajnej žalobe
zdroj: TASR

Trenčín už zrejme ďalšie nigérijské hviezdy nezíska, klub sa vyjadril aj k údajnej žalobe

Dlhoročná spolupráca medzi slovenským fortunaligistom AS Trenčín a jednou z najznámejších afrických liahní talentov GBS Academy sa pravdepodobne končí. Informáciu zverejnil v pondelok web allnigeriasoccer.com s vyjadreniami nigérijskej strany.

V texte spomínaného webu sa píše, že pri spolupráci medzi Trenčínom a akadémiou vznikli finančné podlžnosti a na základe nich sa akadémia rozhodla úplne prerušiť kontakty so slovenským tímom, navyše začala súdne jednanie proti AS. Na tému ukončenia spolupráce s nigérijskou akadémiou, odkiaľ do Trenčína prišli Samuel Kalu (dnes hráč Bordeaux), Moses Simon (Levante), Hilary Gong (Vitesse), Ibrahim Rabiu (Slovan Bratislava), Philip Azango či Reuben Yem a ďalší, oslovil portál ProFutbal.sk aj trenčiansky klub. 

Spolupráca AS Trenčín s nigérijskou GBS Academy nie je definitívne skončená. Pravdou je, že vo vzájomnej spolupráci vznikli nezrovnalosti, ale tie sa snažíme riešiť. Žiadna žaloba podaná na klub AS Trenčín neexistuje. Obe strany medzi sebou komunikujú. Nepredpokladáme, že jedna zo strán bude riešiť ďalšie kroky súdnou cestou,“ povedal na margo publikovaných informácií na africkej webstránke mediálny manažér AS Trenčín Martin Galajda.

Trenčín - Slovan (Šulek, Rabiu, Čavrič)
Ibrahim Rabiu patril svojho času medzi najdrahších hráčov na slovenskom trhu. (foto: skslovan.com)

Podľa správ na nigérijskom portáli sa však miestna akadémia rozhodla začať spoluprácu s iným slovenským klubom, dohoda vznikla s FK Senica. Zástupca akadémie mal potvrdiť, že prebehlo úspešné stretnutie medzi oboma stranami, ktoré zastupovali Tony Harris a prvý muž klubu zo Záhoria Ton Cannen. „Verím, že je to skvelý začiatok dobrej spolupráce. Senica je skvelý profesionálny a ambiciózny tím s modernými tréningovými priestormi, takže naše talenty budú teraz chodiť do FK Senica,“ povedal podľa spomínaného webu zástupca GBS. Seničania sa rozhodli celú záležitosť nekomentovať.

Prvými lastovičkami sú útočník Peter Moses Eneji a stredopoliar Tenton Yenne, ktorí ešte počas minulej sezóny striedavo trénovali s trenčianským áčkom a mládežníckymi kategóriami. Trenčín o hráčov mal záujem, tí sa však vrátili do Nigérie a odtiaľ smerovali v lete do klubu zo Senice. Paradoxne, práve oni sa v prvom kole postarali o víťazstvo Senice nad Trenčínom. „Vnímame, že GBS Academy vstúpila do inej spolupráce. To však ešte neznamená, že by sme nemali spolu v budúcnosti na základe zaujímavej minulosti pokračovať. Ak to mám trochu odľahčiť, aj v najlepších rodinách prichádzajú nedorozumenia. Podstatné je, ako sa k tomu postavíte a ako to viete riešiť,“ pokračoval pre ProFutbal.sk Galajda.

Do Trenčína tak zatiaľ v letnom prestupovom období nepribudol žiadny Nigérijčan, v kolónke posíl evidujeme iba bývalých hráčov Ryana Koolwijka či Davida Depetrisa, respektíve exslovanistu Rubena Ligeona z Holandska. V aktuálnom kádri Trenčína nájdeme len dvoch hráčov z Nigérie. Stredopoliar Abdul Zubairu prišiel v januári 2017 a útočník Emeka Umeh v júli 2018. „My sme filozofiu nezmenili,“ ubezpečil Galajda fanúšikov ohľadne smerovania trenčianskeho klubu. „Spolupracujeme a spolupracovali sme aj s inými akadémiami a regionálnymi skautmi. Sme otvorení každej obojstranne zaujímavej spolupráci. Dnes sa nám na základe úspešnej výchove a aklimatizácii hráčov na európskom trhu ponúkajú viaceré zaujímavé alternatívy,“ zakončil mediálny manažér AS.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia