spravy.sk spravy.sk

Posledný hetrik dal Almási v senickej 19-ke. Potrebuje Petržalka hviezdne posily?
zdroj: facebook/FC Petržalka

Posledný hetrik dal Almási v senickej 19-ke. Potrebuje Petržalka hviezdne posily?

Okrem Fortuna ligy štartovala cez víkend aj druhá najvyššia súťaž na Slovensku a krásnu bodku jej v nedeľu napísali hráči na petržalskom štadióne. V osemgólovej prestrelke s Trebišovom sa diváci nenudili a videli pekný futbal z oboch strán.

Novú sezónu otvorilo v Petržalke bezmála tisícka platiacich divákov, hráči si však svojim výkonom vypýtali do ďalších kôl väčšiu podporu. „My sme od začiatku deklarovali, že chceme hrať futbal primárne pre oko diváka, aby sa ľudia bavili. Osem gólov, pochopiteľne, prináša trénerovi veľa podnetov na zamyslenie, ale pokiaľ sa rozprávame o atraktivite duelu, tak bol zápas z oboch strán fantastický,“ zhodnotil zápas tréner Jozef Dojčan, ktorý verí, že v 3. kole na Žilinu príde ešte viac ľudí. „Kebyže sa stihne otvoriť protiľahlá tribúna, čo by sme do budúceho zápasu mali stihnúť, tak pevne verím, že už teraz by sme narátali viac ľudí. My sme ale vďační za každého Petržalčana. V druhej lige máme určite najlepších fanúšikov,“ dodal nový kormidelník.

Petržalka zostava
V zostave figuroval aj stredopoliar Jesse Edge, na jeseň hráč prvoligovej Podbrezovej, na jar hral za Lokomotívu Košice. „Išli sme do rizika, bol s nami len v dvoch tréningoch. Prišiel tesne pred ligou, neviem ako sa pripravoval dovtedy. Prvý polčas naznačil, že nie úplne dobre. Preto sme do hry poslali Marcela Oravca a vyšlo nám to perfektne,“ povedal tréner Dojčan. (foto: facebook/FC Petržalka)

Skvelý výkon petržalského mužstva možno naznačil, že hviezdne posily ako Ľuboš Kamenár, Ján Ďurica (bol v nedeľu na zápase s rodinou) či Richard Lásik možno napokon ani nebudú potrebné. „Potrebujeme alebo nepotrebujeme, to nie je podstatné. My sa hrdíme tým, že sme rodinný klub, chceme mať pri sebe svojich ľudí. Všetko ide o našich bývalých hráčov, preto sa pozeráme týmto smerom. Chceme, aby sa vrátili do nášho klubu, aby ľudia vedeli, že na nich v tomto smere myslíme. Spravíme všetko, aby sa títo hráči vrátili,“ povedal v rozhovore pre ProFutbal.sk tréner Dojčan a na margo rokovaní priblížil: „Všetko by sa malo začať kryštalizovať v blízkej dobe.“

Hrdinom zápasu sa stal dvadsaťročný útočník Ladislav Almási. Na ihrisku vynikal aktivitou i rýchlosťou, napokon si pripísal hetrik. „Naposledy sa mi podarilo vsietiť tri góly asi v senickom doraste­­­, tuším proti Podbrezovej. Ešte som tam nejaké šance mal, mohol som pridať gólik či dva navyše, ale za hetrik v prvom zápase a hlavne za víťazstvo som rád. Súper síce nebránil najlepšie, ale prechody do útoku mal na solídnej úrovni. Nebol to tak ľahký zápas ako možno hovorí výsledok. Bol som rád, že ma tréner tesne pred koncom vystriedal a diváci ma vytlieskali. Po hetriku som to čakal, ale som za to každopádne veľmi vďačný, bol to skvelý pocit,“ nechal sa po zápase počuť kmeňový hráč Dunajskej Stredy.

Služby mladého priebojného útočníka si pochvaľuje aj tréner Jozef Dojčan: „Odkedy odišiel Erik Prekop, tak bol Almási môj vysnený typ hráča, ktorého som chcel do petržalskej skladačky. Som vďačný za to, že sa to podarilo vybaviť. Dúfam, že mu to bude takto sypať aj ďalej. Mal v úvode zápasu ešte dve tutovky, napokon dal gól z tretej šance, kde to málokto čakal. Pánboh teda zaplať aj za tri góly. Chlapec má pred sebou ešte veľa práce, ale sľubne vkročil do veľkého futbalu,“ dodal pre ProFutbal.sk kormidelník, ktorý na lavičke nahradil dočasného trénera Miroslava Mentela.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia