spravy.sk spravy.sk

V Olomouci mal problémy, návrat do II. ligy okorenil gólom. Robili si zo mňa srandu, priznáva Chvátal
zdroj: instagram.com/jurajchvatal19

V Olomouci mal problémy, návrat do II. ligy okorenil gólom. Robili si zo mňa srandu, priznáva Chvátal

Pre Juraja Chvátala boli posledné roky vo futbale poriadne turbulentné. Po tom, ako odchovanec Senice pendloval v rokoch 2015-2017 medzi českými tímami Sparta Praha a 1. FC Slovácko, vrátil sa v sezóne 2017/2018 na Slovensko do Žiliny, aby znovu zamieril do Česka.

V uplynulej sezóne bol 23-ročný pravý obranca členom tímu Sigma Olomouc, kde však odohral iba desať súťažných duelov. Aj preto prišiel v novej sezóne na výpomoc bývalému fortunaligistovi FK Železiarne Podbrezová a po viac než ročnej odmlke si vo vlasti znovu zahral v druhej najvyššej súťaži. Spomienky preto boli preňho čerstvé. "Keď som hral II. ligu v Žiline v 'béčku', hral som ju iba doma na umelej tráve. Boli sme vtedy naozaj silní a aj liga mala svoju kvalitu. Samozrejme, tá kvalita sa asi nedá porovnať s najvyššou súťažou, ale nie je vôbec jednoduchá. Po mojom návrate do nej môžem skonštatovať, že úroveň bola vysoká," skonštatoval Chvátal pre ProFutbal.sk po piatkovej premiére u "železiarov" proti nováčikovi FC Košice (2:1).

Vinou zranení odohral Juraj Chvátal v Olomouci iba desať súťažných zápasov. (foto: instagram.com/jurajchvatal19)
Vinou zranení odohral Juraj Chvátal v Olomouci iba desať súťažných zápasov. (foto: instagram.com/jurajchvatal19)

Problémy pominuli, zvyká si na kabínu

Rodák z Malaciek je aktuálne na hosťovaní v klube, kde chce hrávať pravidelne. V uplynulej sezóne ho totiž položili okrem iného aj viaceré zranenia. "Posledná sezóna v Olomouci nebola ideálna, boli tam nejaké zranenia a odohral som toho málo. Mal som problémy s ramenami, po viacerých operáciách je to už našťastie všetko v poriadku. Cítim sa super a verím, že to tak bude pokračovať," priblížil bývalý reprezentant SR do 21 rokov svoj zdravotný stav. Hoci po doliečení zranení zakotvil na "pôžičke" iba v druhej slovenskej lige, nemrzí ho to. "Beriem to tak, že už som v Podbrezovej a chcem sa sústrediť na tento klub a odohrať tu čo najviac zápasov."

Juraj Chvátal je jednou z viacerých nových tvárí v klube. Po vypadnutí Podbrezovčanov z Fortuna ligy do nižšej súťaži odišlo z A-tímu desať futbalistov, prišlo pritom deväť nových hráčov. Samotný pravý bek priznal, že sa v kabíne ešte poriadne nepoznajú. "Sme novo poskladaný tím, veľa si na seba zvykáme. Väčšina sa tu vidíme prvýkrát vôbec, no aj za tú krátku dobu sme vyskladali dobré konkurencieschopné mužstvo. Sme tu skvelá partia a malo by to byť stále ešte lepšie," povedal Chvátal, ktorý sa už hneď v prvom druholigovom vystúpení na Horehroní tešil z gólu. Podarilo sa mu ho streliť v 81. minúte, a to kurióznym spôsobom, keď jeho nie príliš nebezpečná strela spoza veľkého vápna prekĺzla popod nohy brankára Mateja Fabiniho.

Juraj Chvátal ešte ako reprezentant SR do 21 rokov. (foto: fksenica.eu)
Juraj Chvátal ešte ako reprezentant SR do 21 rokov. (foto: fksenica.eu)

Druhý gól v živote?

"Bol som na šestnástke a prosto som vystrelil a nasledovala brankárova chyba. Som však za presný zásah rád," skonštatoval Chvátal, ktorý priznal, že prekvapil seba samého. Presných zásahov sa mu ako členovi defenzívy často nedožičí. "Veľa gólov nedávam, toto bol asi môj druhý v živote. Spoluhráči si už zo mňa robili srandu. Aj keď dám gól na tréningu, kričím: 'Prvý ligový.' Tento ním ale už naozaj je," povedal s úsmevom Chvátal, ktorý odpovedal aj na to, či ho kabína skasíruje. "Ešte sme sa o tom nebavili, lebo nik nečakal, že dám gól (smiech)."

Ako však sám priznal, prioritou preňho nebude prekonávanie brankárov súpera. "Snažím sa najmä o asistencie. Chcem odohrať čo najviac duelov a nazbierať čo najviac prihrávok. Góly budú iba bonus. Hlavne chcem hrať, podávať dobré výkony a pomôcť aj mužstvu. Najväčší cieľ je postup," netajil vysoké ambície Západniar. Ten na záver podotkol, v čom musí byť Podbrezová lepšia oproti piatkovému zápasu s Košicami, ktorý musela zachraňovať v samotnom závere. "Musíme byť zodpovednejší vzadu a aj ja som urobil chybu, keď som trochu vystúpil a nechal som súpera ľahko odcentrovať pri góle na 1:1. Ak však odohráme takéto zápasy ako proti Košiciam každý víkend, budem iba rád. Verím však, že v nich budeme efektívnejší," uzavrel Juraj Chvátal.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia