spravy.sk spravy.sk

Takáč hrdinom Ružomberka, Nitru zlomil v nadstavenom čase
zdroj: TASR

Takáč hrdinom Ružomberka, Nitru zlomil v nadstavenom čase

Fortuna liga 2019/2020 - 1. kolo:

V 1. kole Fortuna ligy 2019/2020 zvíťazili futbalisti Ružomberka nad Nitrou 1:0 vďaka gólu Dalibora Takáča v nadstavenom čase.

MFK Ružomberok - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 90.+3 Takáč Žlté karty: J. Maslo – Podhorín, Farkaš, Štefanec. Rozhodovali: Sedlák – Štrbo, Ferenc, 1530 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Twardzik (69. Jonec), Mojžiš – Qose, Takáč – Gerec, Kostadinov, Hašek (85. Regáli) – Novotný (58. Brenkus)

Nitra: Šípoš – Magda, Kuník, Farkaš, Dubeň, Šumovský – Tancík (52. Fabiš), Podhorín (80. Štefanec), Bílovský, Chobot (75. Ristovski) – Gatarič

zdroj: huste.tv

Prvú nebezpečnú koncovku priniesla 16. minúta, keď po druhom rohovom kope Liptákov hlavičkoval Qose, ale nepotykal si s presnou muškou. Potom sa pod Čebraťom dlho nič vážne neudialo, hra sa prelínala v strede ihriska. Medzi 40. a 41. minútou sa Ružomberčania postarali o obrovský závar pred bránou Nitry. Najprv Hašek spoza veľkého vápna poriadne natiahol Šípoša a po následnom rohovom kope, ktorý zahrával Takáč, Mojžiš hlavou opečiatkoval brvno. Pri Gerecovej šanci Magda vykopol loptu spred prázdnej brány a potom Gerec v sľubnej pozícii nedokázal dať svojej koncovke žiadúcu razanciu. Nitrania v prvej polovici nevyslali ani jednu strelu medzi žrde a ani neohrozili brankára Krajčírika.

Druhé dejstvo sa nieslo v znamení ružomberského búšenia do Nitry, ktorá všetky sily podriadila defenzíve a len sporadicky vyrážala dopredu. Ružomberčania sa tlačili pred šestnástku hostí, ale dvierka dovnútra si neotvárali. S blížiacim sa záverom už Nitra iba bránila a všetko podriadila, aby si vzadu udržala nulu. No napokon to nedokázala, v nadstavenom čase skóroval Takáč po prihrávke Brenkusa. V závere ešte Kostadinov netrafil prázdnu bránu FC.

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Som nesmierne šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť v tomto zápase, ktorý bol nesmierne ťažký, lebo súper sa takticky veľmi dobre na nás pripravil. Výkon Nitry bol na hrane jej možností. Už tretí zápas sme sa borili s jedným veľkým problémom, s premieňaním šancí. Pred koncom prvého polčasu sme mali veľmi dobrú pasáž, keď sme súpera mohli zlomiť gólom, ale sa nám to nepodarilo. Do druhého polčasu sme išli s tm, že chceme stretnutie rozhodnúť, lenže minúty pribúdali veľmi rýchlo, naša nervozita stále rástla, v záver sme už v niektorých chvíľach boli bezradní. V závere sa šťatie priklonilo k nám a tri body zostali doma."

Marián Süttö, tréner Nitry: "Výsledok je spravodlivý, domáci išli viac za gólom a v závere po našej hrubej chybe sa im ho aj podarilo streliť. Máme svoje problémy, skladáme mužstvo, keď nám vypadol dôležitý článok v strede poľa Podhorín, tak sme ho jednoducho nedokázali nahradiť. Tá situácia prišla aj kvalitou súpera, čo treba úprimne priznať. Už v prvom polčase mal súper dve-tri gólové príležitosti, my jednu pološancu, čo je málo, hoci si vysoko cením individuálny výkon. Z našej strany to bol taký bojovný zápas."

Ružomberok - Nitra (21. 7. 2019) (4 obrázky v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia