spravy.sk spravy.sk

Prehra historický moment Pohronia neskazila: Nemáme sa za čo hanbiť, máme na prvú ligu
zdroj: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík

Prehra historický moment Pohronia neskazila: Nemáme sa za čo hanbiť, máme na prvú ligu

Premiéra ako hrom. Dlhoočakávaný moment z pohľadu FK Pohronie prišiel v sobotu, keď nováčik Fortuna ligy zažil na vlastnom štadióne premiéru v najvyššej slovenskej súťaži, a to proti úradujúcemu majstrovi Slovanu Bratislava. Historický moment pre Žiar nad Hronom, ktorý sa medzi slovenskú elitu dostal vôbec prvý raz v histórii, priniesol prehru 1:3. Tá však nedokázala pokaziť Stredoslovákom radosť z futbalu. Debut medzi elitou označili za úspešný.

O dvadsať levelov vyššie

"Premiéra bola veľmi dobrá, tešili sme sa na ňu. Boli sme nervózni, ale nevedeli sme sa dočkať tohto duelu. Po odohraní tohto stretnutia môžem priznať, že to bola pre nás veľká škola a určite o dvadsať levelov vyššie než to, čo sme hrali počas minulej sezóny v druhej lige. Veľmi si vážime, že môžeme hrať najvyššiu súťaž. Je to veľká vec a aj odmena, že sa v takom malom meste môže hrať Fortuna liga," jasal po zápase kapitán Pohronia Lukáš Pellegríni.

Tím okolo neho podal dobrý výkon a v istých aspektoch hry sa Slovanu dokázal aj vyrovnať. Preto si v Žiari nad Hronom myslia, že výsledok mohol byť aj iný. "Škoda rezultátu, pretože keby sme hrali ešte desať minút navyše, možno s tým duelom niečo spravíme. Zo začiatku sme mali dosť veľký rešpekt a rozbalili sme to až potom. Aj na toto nás tréner nabádal, aby sme dávali pozor na začiatok zápasu. Slovan ale disponuje veľkou kvalitou a ukázal nám to, že musíme ešte pridať. Je tu enormná kvalita a určite sa nemáme za čo hanbiť. Keby sme niektoré šance dotiahli do konca, bolo by to zaujímavé. Fanúšikovia nás vytlieskali a s tým pocitom sme mohli ísť dole z ihriska," pokračoval radostne Pellegríni.

Pellegríniho potešila úroveň zápasu, mrzel ho výsledok. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)
Pellegríniho potešila úroveň zápasu, mrzel ho výsledok. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)

Najskúsenejší s návratom

To, že sa Pohronie naozaj nemá za čo hanbiť, zhodnotil na pozápasovej tlačovej konferencii aj tréner Milan Nemec a rovnaký názor zdieľal v mixzóne aj Lukáš Tesák. Skúsený obranca a bývalý reprezentant SR si zahral v najvyššej súťaži naposledy ešte v roku 2010 a teraz tak mohol zažiť veľký návrat a historický moment. "Nebrali sme to veľmi tak, že hráme prvú ligu. Išli sme do zápasu s tým, že nemáme čo stratiť. Trochu nám v ňom chýba súhra a ukázalo sa, že si na Fortuna ligu musíme si zvyknúť a viac sa zohrať. Pre viacerých chlapcov je to premiéra a tiež som ju dlho nehral. Bol som preto pred zápasom nervózny, ale je to o skúsenostiach a Slovan potvrdil, že tí jeho hráči sú skúsenejší. Nemáme sa však za čo hanbiť, a vidíme, že máme na čom stavať. Po dnešnom výkone sme snáď presvedčili divákov, že máme na prvú ligu," skonštatoval pre prítomné médiá Tesák.

Ten bol aktérom nešťastného momentu, keď v 53. minúte po jeho faule zahrával Slovan penaltu a po jej úspešnej exekúcii vyhrával 2:0. Nešťastný moment ho mrzel, no myslí si, že tri body patria súperovi právom. Bratislavčanom po zápase zložil viacero komplimentov. "Slovan potvrdil svoje kvality. Myslím si, že to, čo sa udialo v Lige majstrov, bola iba nešťastná náhoda. Určite bude naďalej potvrdzovať pozíciu favorita. Má totiž silný kolektív a zaslúžene dnes zvíťazil," povedal 34-ročný Tesák.

Historicky prvý úspešný strelec Pohronia Patrik Abrahám. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)
Historicky prvý úspešný strelec Pohronia Patrik Abrahám. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)

Dá sa s nimi hrať

Pri historickej premiére sa do análov futbalu v Žiari nad Hronom zapísal aj útočník Patrik Abrahám. Tomu sa podarilo skórovať na priebežných 1:2 v 65. minúte a stať sa tak historicky prvým úspešným strelcom FK Pohronie vo Fortuna lige. "Nikto mi to nevezme, ale je škoda, že to nebol aspoň bodový zápis. Preto ma to teší trochu menej," vyznal sa po zápase proti "belasým" Abrahám, ktorý však napokon taktiež označil historický debut za vydarený. 

"Vedeli sme, že Slovan bude obrovská kvalita a boli sme si vedomí toho, čo nás čaká. Vypracovali sme si však viaceré šance a do konca 85. minúty sme bojovali aspoň o bod. Slovan v lige momentálne nemá konkurenciu, ale videli sme, že sa dá s nimi hrať," uzavrel Abrahám.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia