spravy.sk spravy.sk

Podľa Greifa fanúšikovia Slovana nemuseli prísť. Po výhre nad nováčikom sa mu neuľavilo
zdroj: skslovan.com

Podľa Greifa fanúšikovia Slovana nemuseli prísť. Po výhre nad nováčikom sa mu neuľavilo

Bol hráčom, ktorý najviac otvorene kritizoval výkon Slovana Bratislava v Lige majstrov. Po tom, ako slovenský ligový šampión skončil v najkvalitnejšej európskej súťaži už v prvom predkole, adresoval brankár Dominik Greif ostré slová k vystúpeniu "belasých". Od toho momentu prešli iba tri dni, počas toho štvrtého sa futbalisti z hlavného mesta Slovenska vybrali na pôdu nováčika, aby odštartovali cestu za vytúženou obhajobou titulu.

V Žiari nad Hronom sa slovanisti napokon tešili z výhry 3:1 aj napriek tomu, že FK Pohronie im bol ako zelenáč v rámci Fortuna ligy dôstojným súperom. Slovan však potvrdil rolu favorita a podľa gólmanskej jednotky klubu v stretnutí dominoval. "Hrali sme do plných až na 15-20 minút v druhom polčase, keď sa to nezvládlo. Nechali sme si streliť gól a potom to bolo nervózne. Pomohol nám však náš tretí presný zásah a potom sa to upokojilo," skonštatoval po zápase v mixzóne Greif. Okamžite vedel zhodnotiť aj to, v čom bolo Pohronie najsilnejšie.

"Keď príde Slovan niekde na zápas, súper sa stiahne a nechá nás hrať. Potom ale aj oni sami videli, že keď nás začali napádať, mali sme s tým problémy. Určite nás predčili v bojovnosti najmä v druhom polčase. Individuálna kvalita je na našich stranách, ale v druhom polčase to ani nebolo vidieť," pokračoval úprimne 22-ročný mladík, ktorého napokon potešili povinné tri body. "Bolo to v našej réžii a mali sme povinnosť vyhrať. Potvrdili sme pozíciu favorita, za čo som rád. Naladili sme sa aj na týždňový zápas," doplnil Greif, ktorý narážal na blížiaci sa stredajší duel druhého predkola Európskej ligy proti kosovskému KF Feronikeli.

Následne však priznal, že celá situácia ohľadom pohárovej Európy ho stále mrzí. Ešte sa z nej úplne nezotavil a výhra nad nováčikom nevyliečila všetky rany. "Chcel som na Tehelnom poli hrať Ligu majstrov. Mne osobne sa preto zatiaľ veľmi neuľavilo. Neviem, či sa dá tento triumf považovať za pozitívum. Hrali sme s nováčikom a museli sme vyhrať. To sme splnili," vyjadril sa čerstvý reprezentant SR.

Fanúšikovia Slovana svoj klub podporili, v závere sa však oslavy víťazstva nekonali. (foto: tasr)
Fanúšikovia Slovana svoj klub podporili, v závere sa však oslavy víťazstva nekonali. (foto: tasr)

Po vydarenom ligovom zápase poslal aspoň vďaku smerom na tribúny. Na nich hlasivkami dominovali priaznivci Slovana a utvorili svojmu tímu priam domácu atmosféru. Greif možno ani nečakal, že prídu v takom hojnom počte. "Fanúšikom treba poďakovať za to, že prišli sem, aj keď si myslím, že nemuseli. Musíme im byť vďační, že nás podporovali po celý zápas," povedal brankár Bratislavčanov, ktorý s fanúšikmi po zápase absolvoval aj krátku debatu. Po skompletizovaní zápasu totiž nenastali typické ďakovačky a chorály. Namiesto toho nastala určitá debata, ktorú inicioval práve Dominik Greif.

"Nevedeli sme, či ideme spievať nejaké spoločné chorále alebo nie a hráči boli nervózni, chceli ísť už do šatní a ja som to potom bol s nimi odkomunikovať. Povedali, že prišli, fandili nám, ale žiadne oslavy sa konať nebudú. Ja si ale myslím, že je to úplne v poriadku,"
vysvetlil na záver kontroverznú situáciu prítomným novinárom Greif.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia