spravy.sk spravy.sk

Spasiteľ Bardejova v problémoch, hrozí mu väzenie
zdroj: -pc-

Spasiteľ Bardejova v problémoch, hrozí mu väzenie

Futbalu v Bardejove hrozia ďalšie problémy. Budúcnosť Partizána bola ešte po konci uplynulej sezóny neistá pre viaceré finančné problémy. Klub z východu Slovenska však na poslednú chvíľu získal nového sponzora a svoj mužský A-tím zaradil do II. ligy, ženský do najvyššej súťaže. Teraz však prichádzajú ďalšie nečakané komplikácie.

Ako uvádza web kosicednes.sk, polícia mala obmedziť na osobnej slobode košického finančného experta a školiteľa Dávida G. Ten vystupoval v médiách ako mladý finančník, ktorý sa vo svete peňazí pohybuje už deväť rokov. Na svojej internetovej stránke spomína ako svojich partnerov viaceré renomované banky, poisťovne a finančné spoločnosti. Podľa našich informácií ide o nového generálneho riaditeľa Partizána Bardejov, ktorý mal poskytnúť potrebné financie na chod klubu.

Dávid G. je majiteľ firmy NLF Invest, ktorej sídlom má byť Business Centre na Štúrovej ulici v Košiciach, kde má kancelárie mnoho finančných spoločností. Jeho meno však podľa spomenutého portálu na recepcii nepoznali a jeho firma tam nesídli.

Spasiteľovi Bardejova hrozí podľa našich informácií väzenie na 15 rokov. Redakcia webu ProFutbal.sk oslovila prezidenta bardejovského futbalu Stanislava Soroku, ktorý má však ohľadom celej situácie málo informácií. "Nevieme o tom nič bližšie. Viem, že náš nový generálny riaditeľ išiel na vypočutie na políciu a tam si ho ponechali. Nebol som s ním v bližšom kontakte a neviem, aké stanovisko zaujať. Pôsobil na mňa však vždy ako poctivý chalan a šikovný podnikateľ. Verím, že sa tieto veci urovnajú," povedal pre náš portál Soroka.

Ak by sa však naplnil najhorší možný scenár, Bardejov by prišiel o veľkého sponzora a množstvo dôležitých financií. "Dávid G. nám nesmierne pomohol a ukázalo sa, že má srdce pre šport. Bola by to pre nás a aj našich fanúšikov obrovská a nevyčísliteľná strata. Predsa len, druhá liga znamená väčšie finančné zaťaženie ako piata. Verím preto, že sa to usporiada na pravú mieru," vyjadril sa k potenciálnej hrozbe pre ProFutbal.sk Soroka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia