spravy.sk spravy.sk

Vedenie Slovana vyhodilo trénera Martina Ševelu
zdroj: TASR

Vedenie Slovana vyhodilo trénera Martina Ševelu

Vypadnutie Slovana Bratislava z prvého kvalifikačného kola Ligy majstrov má dohru. Tréner Martin Ševela končí v pozícii hlavného trénera spoločne s asistentom Ivanom Vrabcom. Informoval o tom klub prostredníctvom oficiálneho webu.

Ďalšie zmeny v realizačnom tíme budú v kompetencii nového hlavného trénera. Jeho meno zatiaľ nie je známe.

Stolička sa pod trénerom Ševelom triasla už viackrát, a to v minulej sezóne po administratívnom zlyhaní pri vypadnutí zo Slovenského pohára (Slovaft Cup), respektíve pri vysokej prehre proti Rapidu Viedeň (0:4), keď belasí skončili v pohárovej Európe. Na svojom poste končí po tom, ako tím pod jeho vedením vypadol z kvalifikácie Ligy majstrov už pri prvej prekážke, čiernohorskom súperovi Sutjeska Nikšič. 

„V prvom rade sa chceme ospravedlniť všetkým našim priaznivcom za toto veľké zlyhanie. Uvedomujeme si, že akékoľvek slová nenapravia to, čo sa včera udialo. Pri všetkej úcte k súperovi, vypadnúť v prvom kole a takýmto spôsobom je jednoducho neakceptovateľné,“ povedal k vypadnutiu následnej trénerskej zmeny generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. a na margo vyvodenia zodpovednosti dodal:

Rozhodli sme sa odvolať Martina Ševelu z funkcie trénera. Musíme si priznať, že oba zápasy a predovšetkým ten odvetný sme z pohľadu pripravenosti mužstva a taktiky absolútne nezvládli. Je pre mňa nepochopiteľné, prečo sme odvetu, ktorá sa pre nás vyvíjala po úvodnom góle pozitívne, nedotiahli do úspešného konca a aj vinou nesprávnej taktiky sme opäť inkasovali v nadstavenom čase. Samozrejme, vina nepadá len na trénera, dôsledky pocíti aj hráčska kabína. Práve tréner je však ten, ktorý je zodpovedný za prípravu mužstva, a tú v týchto dôležitých zápasoch absolútne nezvládol. Podržal som ho pred rokom po vypadnutí s Rapidom Viedeň, aj napriek tlaku verejnosti som mu chcel dopriať priestor na prácu s tímom. Žiaľ, po roku sme sa po taktickej stránke takmer vôbec neposunuli, čo padá práve na zodpovednosť hlavného trénera. Martinovi Ševelovi ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a želáme všetko dobré v ďalšej kariére,“ poznamenal k svojmu rozhodnutiu.

Belasých čaká už v sobotu štart do ligovej súťaže a v stredu duel 2. kola kvalifikácie Európskej ligy s kosovským Feronikeli. „Všetci sme po včerajšku nesmierne sklamaní. Musíme však pracovať ďalej a myslieť na to, čo nás čaká. Toto zlyhanie len ťažko odčiníme, môžeme však urobiť maximum pre úspech v Európskej lige. Otázku obsadenia trénerského postu intenzívne riešime a fanúšikov i futbalovú verejnosť budeme včas informovať, uzavrel tímu Kmotrík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia