spravy.sk spravy.sk

Odchovanec Slovana: Tí hráči ani nevedia, čo je Slovan. Vedenie má, čo chcelo...
zdroj: TASR

Odchovanec Slovana: Tí hráči ani nevedia, čo je Slovan. Vedenie má, čo chcelo...

Tvrdá facka po dominantnej sezóne. Slovan Bratislava pohorel na európskej scéne, keď si nedokázal poradiť s čiernohorským trpaslíkom z Nikšiču. Ostrým vyjadreniam sa nevyhol nielen Dominik Greif či fanúšikovia belasých, ale adresoval im ich aj bývalý nádejný útočník a odchovanec Róbert Matejka.

Rodák z Bratislavy patril k veľkým nádejám belasého klubu, reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách, patril medzi najlepších útočníkov v mládeži a v A-tíme sa objavil už ako sedemnásťročný, keď 22. marca 2014 debutoval proti Dunajskej Strede. Slovan ho však následne poslal do DAC, kde sa začala pre hráča séria zranení a zložitých období. Neskôr putoval do Petržalky či do klubu z malej obce Rovinka. Dnes už futbal aktívne nehráva a aj keď sa v minulosti viackrát vyjadril kriticky smerom k Slovanu, stále svoj materský klub poctivo sleduje.

Vypadnutie belasých z Ligy majstrov s čiernohorským tímom Sutjeska Nikšič nenechalo chladného ani jeho a na sociálnej sieti zanechal poriadne kritický komentár na adresu filozofie klubu a zahraničných futbalistov v súčasnom kádri. „Hráči, ktorí sú v Slovane, ani nevedia, čo je Slovan a čo znamená nechať srdce za Slovan na ihrisku. Ale kto si túto cestu vybral? Klub, ktorý mal najlepších dorastencov za posledných štyri či päť rokov,“ začal svoj dlhý komentár na facebookovej stránke Slovana Róbert Matejka a pokračoval:

„Boli vyhodení a prepustení do nižších líg a Rakúska, len aby zarobili pár eur a nemuseli muklovať v práci. Takto si v Slovane vážia hráčov, ktorí hrali za klub dlhé roky a ktorí klub milujú. A týmto hviezdam sa dávajú desaťtisíce. Za čo? Týchto si treba vážiť? Na takýchto hráčoch a na ich prístupe sa idú lákať ľudia, aby vypredali štadión? Aby zničili klub, zarobili peniaze a s úsmevom odišli po vypršaní zmlúv, alebo ako je bežné, radšej ich klub sám prepustí, lebo po čase všetci zistia, že nakúpili ho*ná, ktoré zvládnu jedine slovenskú ligu,ostro sa pustil do Slovana.

Slovan gól radosť (Marko Milinkovič, Róbert Matejka)
V máji 2014 oslavoval gól s Markom Milinkovičom. O päť rokov neskôr sa len prizerá na hanebné výsledky Slovana v Európe. (foto: tasr)

Podľa Matejku by bolo pre Slovan lepšie byť priemerný v slovenskej lige s hráčmi, ktorí síce nebudú mať kvalitu a skúsenosti ako má súčasný káder, ale „fanúšik aspoň uvidí nasadenie, chuť a garantujem, že by horel trávnik aj belasé srdce. Lebo sám viem, čo je to hrať za Slovan desať rokov. Človek, ktorý je srdcom slovanista to berie trochu inak ako tí, čo riadia Slovan a hrajú zaň, no pritom nemajú pojem, čo je Slovan Bratislava!

Verejnosť zatiaľ nepozná názory a pohľady súčasných hráčov Slovana na hanebné vypadnutie. Verejnosť zatiaľ pozná iba pohľad brankára Dominika Greifa, ktorý sa jediný postavil pred mikrofón RTVS a ktorého cituje aj oficiálny web klubu. „Poznám Dominika veľmi dobre. Hrávali sme spolu zopár rokov aj v Slovane, v doraste aj v áčku. Všetkým sme si prešli. On je jediný, ktorému verím, že hovorí otvorene a berie zodpovednosť za danú situáciu. Srdce sa vždy ukáže na ihrisku a nie na tlačovkách a fotkách na Instagrame,“ zakončil svoj odkaz bývalý hráč Slovana.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia