spravy.sk spravy.sk

Aj na primitívov veľa. Greif vybuchol v šatni, stratil motiváciu
zdroj: skslovan.com

Aj na primitívov veľa. Greif vybuchol v šatni, stratil motiváciu

Zatiaľ nie je známe, akú dohru bude mať hanebný výsledok slovenského šampióna v kvalifikácii Ligy majstrov. Isté však je, že v kabíne odzneli ostré slová aspoň od odchovanca Dominika Greifa.

Opora belasých vyzývala spoluhráčov už po prvom zápase k jednoduchšej hre, tí si však jeho slová opäť nevzali k srdcu a nezvládli ani záver druhého duelu. Súper z Čiernej Hory, rovnako ako v prvom zápase na Tehelnom poli, zarezal slovenského účastníka v poslednej minúte nadstaveného času. Keďže v predĺžení gól nepadol, prišlo až na pokutové kopy, v ktorých zaváhal prvý strelec Dražič i druhý Božikov. Sutjeska následne jednu penaltu prekopla a druhú vychytal Greif. Keď mohol Šporar vyrovnať v piatej sérii, zlyhal. Skaza historicky najúspešnejšieho slovenského klubu tak bola dokonaná.

Nedá sa to obhájiť. Opäť sme na posmech celému Slovensku. Celý rok sa nám budú smiať. A zaslúžene. Nechcem vybuchnúť, lebo by som povedal niečo, čo by ma mrzelo. Ak by som povedal, čo si myslím, tak by bolo veľmi zle. Môžem hovoriť iba klišé,“ odznelo z úst Dominika Greifa vo videorozhovore, ktorý sa objavil na klubovom konte na sociálnej sieti Facebook. Slovan ho po chvíli stiahol. „S takýmito výkonmi si nezaslúžime ísť ďalej. Čo by sme tam vôbec robili?“ pokračoval s ostrou kritikou do vlastných radov.

Dvadsaťdvaročný Bratislavčan neskôr poskytol rozhovor pre RTVS, ktorá zápas odvysielala v priamom prenose. „Už som mal svoj výlev v šatni, tu už hrešiť nebudem,“ povedal pokojnejším hlasom. Výsledok i predvedená hra ho však stále hnevali. „Zase sa opakuje to isté. Zase si necháme dať gól. Môžem na nich kričať koľko chcem, aby sa to v pokoji dohralo. Ale nie, my hráme hore-dole. Toto je aj na primitívov veľa,reagoval Greif, ktorý mal počas leta ponuky z Porta či španielskej La Ligy. Uprednostnil však predĺženie kontraktu v Slovane. „Ťažko sa mi teraz vyjadruje. Aj keď sa ide do Európskej ligy, ďalšiu motiváciu hľadať je nepredstaviteľné. Rok sme hrali domácu súťaž, aby sme hrali Ligu majstrov a sami si to takto dáme preč.“

Slovanisti išli po zápase v Nikšiči k sektoru hosťujúcich fanúšikov, odkiaľ ich slovanisti neúnavne povzbudzovali. Po hanebnom vypadnutí však aj odtiaľ už odznel pokrik „Vyzlečte si dresy!“. Greif v skupinke hráčov chýbal. „Chcem sa ospravedlniť fanúšikom za to, čo sme predviedli a aj za mňa, že som sa im po zápase neprišiel poďakovať za podporu osobne. Emotívne som to nezvládol. Veľmi mi záležalo na tom, aby sme uspeli. Ak majú niektorí fanúšikovia iný pocit, v tom prípade si to musí každý nechať prejsť vo svojej hlave,“ zakončil rozhovor pre RTVS.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia