spravy.sk spravy.sk

DAC sa pobije o postup: Nechceme skončiť po dvoch zápasoch
zdroj: TASR

DAC sa pobije o postup: Nechceme skončiť po dvoch zápasoch

Futbalisti DAC Dunajská Streda sa chcú v odvetnom zápase 1. predkola Európskej ligy na pôde poľského tímu Cracovia Krakov pobiť o postup do ďalšej fázy súťaže. Tréner Peter Hyballa verí, že jeho zverenci sú na duel dobre pripravení a šance vidí 50 na 50. Stretnutie na štadióne MKS Cracovia odštartuje vo štvrtok o 19.00 h, prvý zápas sa skončil remízou 1:1.

Hyballa chce, aby jeho hráči ukázali rozdielny výkon, ako v prvom meraní síl. Podľa neho totiž hrali s veľkým rešpektom. Na pôde Cracovie chcú ísť od začiatku za víťazstvom. "Minulý týždeň bol zápas veľmi taktický, hlavne prvá polhodina, nebol to náš plán. Cítil som z hráčov príliš veľký rešpekt zo súpera. Nemám rád taký nudný štýl futbalu, ale hráči museli najprv zistiť, ako bude hrať súper. Potom prišiel nešťastný gól, no nám sa podarilo rýchlo vyrovnať. Zápas sme viackrát analyzovali, s hráčmi sme sa viackrát rozprávali, aby sme zvýšili ich sebavedomie. Šance vidím 50 na 50. Strelený gól vonku je pre súpera výhoda, ale šance sú vyrovnané. Prišli sme v dobrej forme, všetci hráči sú zdraví a chceme sa pobiť o postup do 2. predkola," uviedol na stredajšej tlačovej konferencii v dejisku zápasu.

Nemecký tréner očakáva výbornú atmosféru, no tá podľa jeho slov nebude robiť jeho zverencom problémy. "V Poľsku som bol veľakrát, videl som veľa zápasov. Viem, že poľskí fanúšikovia sú dobrí, ale sme profesionáli a musíme rátať s prostredím. Môžeme sa na to pozrieť z pohľadu psychológie, môže to byť výhoda aj nevýhoda. Poľské mužstvá sú pred nami, rozpočtom, skúsenosťami. Možnože prídu fanúšikovia na zápas, dajú si pivo a myslia si, že vyhrajú 3:0. Toto môžeme využiť. Zajtra potrebujem mať na ihrisku jedenásť hráčov hladných po úspechu. Celý rok sme robili všetko preto, aby sme sa dostali do Európy, nechceme skončiť po dvoch zápasoch."

Rešpekt k súperovi priznal aj stredopoliar Connor Ronan, podľa ktorého však má DAC šancu na postup. "V prvom zápase sme nezačali dobre, mali sme príliš veľký rešpekt pred súperom, ale zajtra budeme hrať od prvej minúty naplno. Verím, že môžeme vyhrať, šance sú 50-50. Cieľom je, aby sme vyhrali. Pozitívnu energiu od fanúšikov chceme využiť aj v odvete. Poľskí fanúšikovia sú oporou a aj naši prídu vo veľkom počte," uviedol.

Podľa trénera Cracovie Michala Probierza sú domáci vo výhode, ale nebudú hrať na bezgólový stav, chcú svojich fanúšikov potešiť. "Gól v Dunajskej Strede bol dôležitý, lebo sa hrá na dva zápasy. Teraz by nám stačil aj výsledok 0:0, ale na to hrať nebudeme. Dúfam, že potešíme fanúšikov a postúpime. Budeme sa snažiť hrať agresívne a pôjdeme do zápasu s cieľom, aby sme si čo najskôr vytvorili náskok," uviedol.

Zo slovenských hráčov Cracovie v deň zápasu netrénoval s mužstvom Michal Sipľak, ktorý si len zastrieľal na bránu. Podľa trénera urobia lekári všetko preto, aby mohol nastúpiť. Poľské mužstvo sa pripravovalo aj na prípadný penaltový rozstrel.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia