spravy.sk spravy.sk

V DAC či Žiline zažil iný svet. U druholigistu žiari výkonmi aj spokojnosťou
zdroj: mfkdukla.sk

V DAC či Žiline zažil iný svet. U druholigistu žiari výkonmi aj spokojnosťou

Jeho kariéra sa zamotala do kruhu, aktuálne však žiari spokojnosťou. Krupinčan Róbert Polievka zažil kľúčové momenty svojho futbalového života v banskobystrickej Dukle, ktorej v uplynulej sezóne pomohol ako nováčikovi ku šiestemu miestu v II. lige. Rýchlonohý a technicky zdatný ofenzívny univerzál, patriaci k najväčším hviezdam druhej najvyššej súťaže, bol súčasťou svojho materského klubu už v sezóne 2014/2015. Práve vtedy tím spod Urpína figuroval naposledy medzi slovenskou elitou.

"Jar 2015 bola zlomová v mojom futbalovom živote. Pre mňa to vtedy bola prvá sezóna v A-tíme a veľmi ma mrzí, že sme vypadli, ale osobne mi to dalo strašne veľa. Bolelo ma, že sme s Duklou vypadli, pôsobil som v nej od mojich deviatich rokov a všetko som prežíval tak trochu viac ako ostatní spoluhráči," zaspomínal si na neslávny začiatok medzi dospelými na klubovej úrovni Polievka. Citoval ho oficiálny web klubu.

Po zostupe Dukly mal hlavu v smútku, teraz je hore. (foto: mfkdukla.sk)
Po zostupe Dukly mal hlavu v smútku, teraz je hore. (foto: mfkdukla.sk)

Iný svet medzi slovenskou elitou

Po tom, čo vtedajší FK Dukla zažil pád, sťahoval sa do Dunajskej Stredy, kde strávil tri takmer celé sezóny. Polroka strávil na hosťovaní v konkurenčnej Podbrezovej. S odstupom času sa pozrel na svoje pôsobenie na juhu Slovenska. "Bolo to naozaj skvelé obdobie pre mňa. Hrával som takmer pravidelne, s Ákosom Szarkom sme tvorili útočnú dvojicu a pod trénerom Tomislavom Maričom som dostával veľa priestoru. Všetky zápasy v Dunajskej Strede sú naozaj ako v inej krajine, tí ľudia tam sú naozaj super, všetko tam žije futbalom. Pre mňa ako mladého hráča to bolo neskutočné a všetko bolo fantastické. Fanúšikovia, ľudia v klube a hlavne spoluhráči ma dobre prijali a vnímali," prezrádza stále mladý 23-ročný útočník.

Jeho ďalšie kroky smerovali do MŠK Žilina. "Šošonov" ako vtedajšieho majstra posilnil v lete roku 2017 a splnil si veľký sen. "Keď vám zavolá osobne tréner, ako je Adrián Guľa, myslím si, že asi málokto by nejak veľmi rozmýšľal nad tým či ísť alebo nie. Pre mňa to bolo jasné rozhodnutie. Vtedy majstrovská Žilina bola pre mňa akýmsi splneným malým snom, pre takého mladého hráča. Cítil som, že je to veľká šanca posunúť sa ďalej. Prišlo vtedy k trénerskej výmene, ja som išiel do Žiliny a Lukáš Čmelík opačným smerom. Aj tento angažmán mi dal strašne veľa, veľa som sa naučil, Žilina je veľký klub a je to naozaj iné, ako vo väčšine tímov na Slovensku," vysvetlil Polievka, ktorý však u žlto-zelených strávil iba jednu sezónu.

Chce viac ako šieste miesto. (foto: mfkdukla.sk)
Chce viac ako šieste miesto. (foto: mfkdukla.sk)

Dukle má čo vracať

Keďže nedostával veľa herného priestoru, rozhodol sa pre návrat do klubu, ktorý mu je srdcu najbližší. "Prišlo obdobie, ktoré môže postrehnúť každého hráča v kariére. Ja v prvom rade chcem poďakovať Žiline, že mi dala naozaj veľa sa rozišli sme sa v dobrom a medzičasom mi zavolal vtedajší tréner Dukly Štefan Rusnák, ktorý ma predtým viedol v doraste a aj v A-tíme, či sa nechcem vrátiť. Je to tréner, ktorého veľmi uznávam a aj z jeho slov som cítil, že by mohlo mať zmysel vrátiť sa. A, hlavne, pri rozhodovaní som pociťoval, že mám čo ešte Dukle vracať a vôbec to neľutujem. Je tu partia skvelých chalanov, tvoríme naozaj super mužstvo a, hlavne, mám možnosť opäť nájsť v sebe seba samého na ihrisku a futbal mi opäť veľmi chutí," hovoril úprimne bývalý reprezentant SR do 21 rokov, ktorý v predošlom ročníku nastrieľal osem gólov a patril takmer v každom zápase medzi najvýraznejšie postavy Banskej Bystrice.

Červeno-bieli skončili na šiestej priečke napriek tomu, že po jesennej časti sezóny sa pohybovali nebezpečne blízko zóny zostupu. Polievka ostáva v kádri druholigistu a verí, že Stredoslováci môžu v nasledujúcej sezóne pod vedením trénera Stanislava Vargu obsadiť ešte vyššie priečky. "Možno na jeden - dva zápasy, ktoré nám v minulej sezóne nevyšli, fungovalo všetko podľa predstáv. Ale, samozrejme, som na seba náročný, pretože ja sám od seba čakám ešte viac, hlavne gólov. Aj preto dúfam, že táto blížiaca sa sezóna, ktorá už tento piatok začne, bude pre mňa a hlavne tím ešte úspešnejšia a podarí sa nám byť čo najvyššie v tabuľke. Dukla si zaslúži byť vyššie," dodal na záver rozhovoru pre klubový web Róbert Polievka.

Róbert Polievka je náročný na seba samého, očakáva vždy viac. (foto: mfkdukla.sk)
Róbert Polievka je náročný na seba samého, očakáva vždy viac. (foto: mfkdukla.sk)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia