spravy.sk spravy.sk

Neymar v PSG prilial olej do ohňa: Remontada? Moja najkrajšia spomienka
zdroj: TASR/AP

Neymar v PSG prilial olej do ohňa: Remontada? Moja najkrajšia spomienka

Neymar Jr. je v posledných mesiacoch neustále v pozornosti futbalovej verejnosti. Brazílčan sa vehementne snaží vytrucovať si prestup z Paríža St. Germain ku svojmu bývalému zamestnávateľovi FC Barcelona. Jeho zhoršujúce sa vzťahy s PSG môžu byť po jeho posledných vyjadreniach ešte komplikovanejšie.

Na nedávnom finále ním organizovanej svetovej série Red Bull Neymar Jr´s Five 2019 dostal 27-ročný útočník otázku, čo považuje za svoj najkrajší moment počas doterajšej kariéry. Ani chvíľu neváhal s odpoveďou. "Pre mňa sú to dva momenty. Prvým je zisk zlatých olympijských medailí na 'domácich' OH v roku 2016. Tým druhým bol famózny obrat Barcelony proti PSG," vyjadril sa úprimne Neymar. Citoval ho aj web periodika L'Equipe. Technicky zdatný Juhoameričan tým narážal na osemfinále Ligy majstrov zo sezóny 2016/2017. Katalánci síce prehrali prvý zápas pod Eiffelovou vežou vysoko 0:4, v domácej odvete na Camp Nou však predviedli famózny obrat a zvíťazili 6:1.

Pri tzv. "la remontade" sa vtedy dvomi gólmi blysol aj Neymar. Posledný a rozhodujúci presný zásah padol v posledných sekundách duelu. "Čo sme cítili po šiestom góle, sa nedá opísať. V šatni to bolo šialené, oslavovali sme ako blázni. Myslím, že pre nás všetkých, ktorí sme boli v šatni, je to najkrajšia spomienka," pokračoval Neymar, ktorý už v nasledujúcej sezóne opustil "blaugranas" a zamieril práve do Parku princov.

Viaceré zahraničné médiá u jeho slová označili za neúctivé voči PSG, pre ktorý podľa nich nemá Brazílčan dostatok rešpektu. V Paríži má takto vyvolávať konflikty a zámerne provokovať. Na tieto označenia však už stihol prostredníctvom instagramu reagovať aj jeho otec Neymar Sr. "Označiť jeho spontánnu a úprimnú odpoveď za provokácie môže len niekto, kto sa snaží vyvolať kontroverziu tam, kde nie je. Viacerí novinári aj fanúšikovia považujú tento moment za míľnik v jeho kariére, taký istý názor má aj môj syn. Určite nechcel vyjadriť dešpekt voči klubu či hráčom, s ktorými hrá aktuálne v jednom tíme. Tešiť sa z takéhoto kariérneho míľniku nemôže byť brané ako dešpekt," napísal Neymarov otec a agent v jednej osobe.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

“Reportagens publicadas há anos, respostas ditas há anos, voltarão a falar como se fosse uma indireta? Repercutir com um outro contexto??? Meu filho em momento algum faltou com respeito ao PSG ou aos atletas que disputaram aquela partida em 2017, alguns deles, seus companheiros de clube atualmente no clube francês. Desde o final daquele jogo até hoje hoje, ele sempre se recorda desta partida como uma das mais importantes da sua carreira, como mostram as imagens deste post. No último Sábado, em uma entrevista realizada durante as finais do @redbullneymarjrsfive , lhe foi perguntado: “Qual a melhor memória que você tem do vestiário?”. O atleta citou dois momentos, o vestiário do título olímpico de 2016 e o da Remontada em 2017, momentos icônicos de sua carreira. Atribuir esta manifestação ESPONTÂNEA E HONESTA a uma provocação ao seu atual clube é uma atitude maldosa, que não tem outra intenção senão a de querer encontrar polêmica onde ela não existe. Não são poucos os jornalistas e torcedores em todo o mundo que consideram esta partida a mais marcante do atleta defendendo um clube, ele mesmo já manifestou considerar esta, se não a maior, uma de suas grandes atuações. Então por que a polêmica desta vez ? Por que trazer isso esta memória como provocação ? Relembrar um marco em sua carreira não pode ser considerado desrespeito. Meu filho é atleta do PSG, mas não pode simplesmente ignorar sua história. História que o fez chegar ao clube francês. #neymar #neymarjr

Príspevok, ktorý zdieľa Neymar Pai (@neymarpai_),

Brazílčan je aktuálne stále najdrahším hráčom na svete. Jeho prestup k majstrovi Ligue 1 stál v roku 2017 rovných 222 miliónov eur. Počas tohto prestupového obdobia sa už po dvoch rokoch jeho pôsobenia v Paríži často skloňovala možnosť jeho návratu do Barcelony. Majster La Ligy však medzičasom angažoval do svojich radov Antoina Griezmanna z Atlética Madrid a príchod Neymara sa v tejto chvíli javí veľmi nepravdepodobne.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia