spravy.sk spravy.sk

Svetobežník sa vracia. Bývalý kanonier Ružomberka si našiel nový klub
zdroj: Rudolf Maškurica

Svetobežník sa vracia. Bývalý kanonier Ružomberka si našiel nový klub

Bývalý tréner Spartaka Trnava Radoslav Látal si do svojho nového pôsobiska v českej Sigme Olomouc vyhliadol ďalšieho hráča zo slovenskej Fortuna ligy. Po Lukášovi Greššákovi, ktorého viedol na jeseň v slovenskom Ríme, čoskoro by mal zmluvu podpísať aj bývalý útočník MFK Ružomberok Ismar Tandir.

Dvojmetrový útočník z Bosny a Hercegoviny prišiel na Liptov minulé leto z MFK Frýdek-Místek. Futbalista, ktorý sa narodil v nemeckom Frankfurte, vyrastal v New Yorku a pôsobil vo francúzskom Sochaux, americkom Sacramente, islandskom klube Breiðablik, španielskej rezerve Realu Zaragoza, srbskom FK Javor Ivanjica či bosnianskom Sloboda Tuzla sa vracia do Česka. Podľa informácií iSport.cz má byť blízko k podpisu zmluvy so Sigmou Olomouc. Minulý týždeň športový manažér Ladislav Minář informoval, že klub bude chcieť dotiahnuť stredopoliara i útočníka.

Čoskoro 24-ročný Tandir nastrieľal v ostatnom ročníku deväť gólov a bol najlepším strelcom tímu, klub s ním však predčasne ukončil spoluprácu. Hovorilo sa, že s bosnianskym futbalistom bola náročná práca, mal ťažkú povahu a bol náladový. Vtadajšiemu trénerovi Davidovi Holoubkovi nepasoval do konceptu, chýbala mu totiž rýchlosť a bol slabší v pressingu. Jeho prednosťami však sú hra chrbtom k bráne, zakončenie a napriek vysokej postave sa nestratí ani pri technike. Aj preto mal podľa českého portálu hráč, ktorý sa zatiaľ doma v USA pripravoval s kondičným trénerom, aj ponuky z Nemecka, Grécka, Rakúska či exotických krajín v Ázii. Napriek tomu ale bude zrejme obliekať dres Sigmy Olomouc.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia