spravy.sk spravy.sk

Lobotku chce získať taliansky gigant. Celte Vigo sa málila prvá ponuka
zdroj: TASR

Lobotku chce získať taliansky gigant. Celte Vigo sa málila prvá ponuka

Sága okolo možného letného prestupu Stanislava Lobotku zo Celty Vigo do iného klubu stále neutícha. Slovenský reprezentant mal byť začiatkom leta v hľadáčiku anglického West Hamu, správy o záujme "kladivárov" však akosi utíchli. Podľa viacerých zahraničných médií ho tentoraz chce do svojich radov dostať AC Miláno.

Ako referuje taliansky novinár Nicoló Schira zo známeho periodika La Gazzetta dello Sport, klub zo San Sira študuje hru rodáka z Trenčína. Prestupovou prioritou do stredu zálohy pre "rossoneri" bol síce Francúz Jordan Veretout, toho však podľa posledných informácií napokon z Fiorentiny získa AS Rím. Nový tréner červeno-čiernych Marco Giampaolo preto hľadá alternatívu na post záložníka. Do úvahy prichádza aj Lobotka.

Milánske AC údajne už Celte Vigo predložilo aj konkrétnu ponuku. Tu sa však konkrétne informácie jednotlivých médií rozchádzajú. Podľa Mercato Fijaches obdržal klub z La Ligy ponuku vo výške 15 miliónov eur, ktorú však bezprostredne odmietol. Milánske médiá píšu o tom, že Celta požaduje za odchod svojho futbalistu 28 miliónov, pričom samotný Lobotka chce v novom pôsobisku podpísať zmluvu na päť rokov a zarábať 2,5 milióna eur za sezónu. Klub z Viga však za svojho stredopoliara môže napokon požadovať až astronomických 50 miliónov eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia