spravy.sk spravy.sk

Dlháň Peter Crouch skončil kariéru: Môj sen sa mi absolútne splnil
zdroj: TASR/AP

Dlháň Peter Crouch skončil kariéru: Môj sen sa mi absolútne splnil

Bývalý anglický reprezentant Peter Crouch skončil aktívnu hráčsku kariéru. Skúsený útočník naposledy polroka pôsobil v drese účastníka Premier League FC Burnley, predtým dlhodobo pôsobil v Stoke City.

Svoje rozhodnutie oznámil hráč prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Skúsený harcovník oslávil v januári už 38. narodeniny, ďalšieho zamestnávateľa po skončení kontraktu v Burnley sa rozhodol už nehľadať. Viac ako dva metre vysoký futbalista odohral v reprezentácii 42 zápasov a zaznamenal 22 gólov, hral tiež na šampionátoch v rokoch 2006 a 2010. V anglickej Premier League odohral 468 zápasov a zaznamenal 108 gólov, v sezóne 2005/06 získal v drese Liverpoolu FA Cup i FA Community Shield, o ročník neskôr si zahral finále Ligy majstrov proti AC Miláno. Pri prehre 1:2 odohral záverečných dvanásť minút.

V priebehu svojej kariéry hrával za Tottenham, Queens Park Rangers, Portsmouth, Aston Villu, Norwich, Southampton či Liverpool. Neskôr za Stoke City a napokon za spomínané Burnley.

„Ak by ste mi v mojich sedemnástich rokoch povedali, že si zahrám na majstrovstvách sveta, dostanem sa do finále Ligy majstrov, vyhrám FA Cup a v Premier League nastrieľam cez sto gólov, asi by som sa vám radšej vyhýbal. No môj sen sa maximálne naplnil. Tento fantastický šport mi dal všetko. Veľmi pekne ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli dostať sa na takú vysokú úroveň,“ napísal Crouchy, ako hráča prezývali.

Rodák z anglického Macclesfieldu, ktorý prvé tri roky života vyrastal v Singapure, sa zapísal do sŕdc fanúšikov nielen výbornými štatistikami či výkonmi, ale aj oslavou tancujúceho robota či pamätnými hláškami. Na legendárnu oslavu sa údajne inšpiroval na party u Davida Beckhama. Kritikmi rokmi zosmiešňovaný za svoj atypický výzor pre anglickú Premier League si však z týchto slov nerobil ťažkú hlavu. Keď sa ho reportér pred pár rokmi pýtal, čím by bol, keby sa nestal futbalistom, odpovedal, že zrejme panicom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia