spravy.sk spravy.sk

Šatka po emotívnej rozlúčke prezradil recept na Cracoviu. Jeho cieľ je jasný
zdroj: fcdac.sk

Šatka po emotívnej rozlúčke prezradil recept na Cracoviu. Jeho cieľ je jasný

Ľubomír Šatka má za sebou emotívnu rozlúčku s MOL Arénou. Slovenský stopér odohral celý duel v drese Dunajskej Stredy proti Cracovii Krakov, a to s kapitánskou páskou na ruke. Po remíze 1:1 ho čaká ešte posledná misia - tá odvetná o týždeň na pôde súpera FC DAC z prvého predkola o účasť v Európskej lige. Pred rozlúčkou so žlto-modrými a odchodom do poľského Lechu Poznaň chce prispieť k postupu klubu zo Žitného ostrova do ďalšieho predkola.

V prvom zápase to podľa neho bol slušný výkon vicemajstra Fortuna ligy, ktorý svojho súpera dôkladne analyzoval. "Mali sme ich naštudovaných a vedeli sme, v čom sú silní. Poľská liga je kvalitná najmä po fyzickej stránke a hráči Cracovie boli na tom telesne veľmi dobre - je to vysoké mužstvo. Uvedomovali sme si, že najväčšiu šancu prekonať ich máme hrou po zemi a rýchlymi prihrávkami, čo sa nám v prvých minútach nedarilo. Po inkasovanom góle sme paradoxne ožili a ihneď sme vyrovnali. V druhom polčase sme už potom boli lepšie mužstvo," hovoril v mixzóne k výkonu svojho tímu Šatka.

Ako utešovateľ novej dvojičky

Inkasovaný gól na 0:1 bol poriadne smolný. Pri svojom debute si ho strelil Dominik Kružliak po nešťastnom teči. Šatka, ktorý s ním stopérsku spoluprácu zažil premiérovo, ho v kabíne počas polčasovej prestávky utešoval. "Bola to smola. V takej situácii sa ako obranca snažíte zblokovať strelu a trafí vás lopta. Aj keby sa jej uhýbal, tak by ho zrejme zasiahla a skončila v bránke. S tým sa nedalo nič robiť. Domino mal trošku hlavu dole, ale podporili sme ho. Nejde o nič hrozné, veď ja som si dal už horšie vlastňáky. Toto by som vlastne zaň ani nepovažoval, išlo len o smolný odraz. Vtedy sa sám seba pýtate, prečo sa to stalo práve vám," vysvetlil 23-ročný rodák z Ilavy.

Na margo novej posily DAC, ktorá prišla pred začiatkom novej sezóny z Ružomberka, dodal: "Ten okamih nijako neovplyvnil jeho hru. Domino podal veľmi dobrý výkon, je to skvelý a skúsený futbalista. Má odohraných veľa zápasov nielen vo Fortuna lige, ale i nejaké na európskej scéne. Mali sme málo času na zohratie sa, niekedy to ešte nebolo úplne stopercentné, no to sa dalo očakávať. Svoje miesto si určite zastal.”

Ľubomír Šatka sa s DAC rozlúčil ako kapitán. (foto: fcdac.sk)
Ľubomír Šatka sa s DAC rozlúčil ako kapitán. (foto: fcdac.sk)

Chuť nového domova

Po výslednej remíze bol Šatka spokojný s výkonom Dunajskej Stredy, ktorá však podľa neho mala na viac. V druhom polčase podala kvalitný výkon, chýbal však druhý, a teda víťazný presný zásah. "Po polčase sme chceli na Cracoviu vybehnúť. Povedali sme si v šatni, že musíme viac hrať našu hru a fungovalo to. Neskôr sa to síce vyrovnalo, no v závere sme napokon ešte mohli rozhodnúť pri hlavičke z poslednej štandardnej situácie. Škoda. Myslím si, že to bol vyrovnaný zápas," komentoval Šatka, ktorý zápasy proti Cracovii zažije aj v Ekstraklase ako nová akvizícia Lechu Poznaň. Za túto zápasovú skúsenosť je aj preto nesmierne rád.

"Už pred zápasom som si hovoril, že to bude výborná skúsenosť 'ochutnať' poľskú súťaž. V slovenskej lige nemáme veľa takých náročných zápasov. Hráči Cracovie hádzali dlhé auty, taktiež vynikali štandardkami. Majú veľa futbalistov s výškou okolo 190 centimetrov, vo vzduchu to preto bolo náročné," zhodnotil slovenský reprezentačný zadák.

Odíde nerád

V priestoroch mixzóny dostal od novinárov Šatka aj otázku, či mu nebude ľúto opustiť Dunajskú Stredu, ak postúpi do druhého predkola. Poznaň totiž v európskych pohárových súťažiach nefiguruje. Jeho odpoveď však bola jasná. "Ľúto mi bude v každom prípade. Mám v klube veľa priateľov a skvelé vzťahy so všetkými naokolo. Prežil som tu fantastické časy. Najviac zo všetkého si teraz prajem, aby som odišiel ako víťaz a postupujúci," vyjadril sa mladý stopér, ktorého po kapitánskom zápase vytlieskali domáci priaznivci.

"Budem na našich fanúšikov spomínať s radosťou, sú skvelí. Lúčenie bolo pre mňa trošku emotívne, pretože som odohral pred týmito fantastickými divákmi veľa skvelých zápasov. Vždy nás hnali dopredu. Bola radosť tu hrávať," dodal.

Šatkovi bude za DAC smutno. Opúšťa skvelú partiu a mnoho kamarátov. (foto: fcdac.sk)
Šatkovi bude za DAC smutno. Opúšťa skvelú partiu a mnoho kamarátov. (foto: fcdac.sk)

Naplno koncentrovaný

Pred odchodom do Poľska má však jasný cieľ - postup. "Šance sú 50:50, stále môžeme postúpiť. Máme pred sebou odvetu, na ktorú sa aj ja chcem naplno koncentrovať. Až po nej budem hráčom nového klubu. Mojím jediným cieľom je aj naďalej postúpiť s Dunajskou Stredou do druhého predkola. A až potom sa už budem venovať iným veciam," prezrádza Šatka, ktorý vie, aký môže byť recept na zdolanie súpera z Krakova.

"Musíme vzadu udržať nulu, byť opatrní a streliť gól. Cracovii stačí remíza 0:0, takže sa asi nikam nebude ponáhľať. My musíme aj preto hrať ofenzívnejšie, ako tomu bolo v druhom polčase. Máme na to vyhrať, čo nám ukázal už prvý zápas. Vonku to bude síce ťažšie, ale môžeme to dokázať," uzavrel ambiciózny Šatka.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia