spravy.sk spravy.sk

Dobrú premiéru zatienil jeden zlý dotyk. Mám zmiešané pocity, hovoril smoliar Kružliak
zdroj: fcdac.sk

Dobrú premiéru zatienil jeden zlý dotyk. Mám zmiešané pocity, hovoril smoliar Kružliak

Pri premiére zažil poriadne smoliarsky moment, ktorý však nezatienil jeho dobrý výkon. Po prestupe z Ružomberka do konkurenčnej Dunajskej Stredy čakal na obrancu Dominika Kružliaka debut ako hrom. V prvom zápase 1. predkola o účasť v Európskej lige jeho FC DAC remizoval s Cracoviou Krakov 1:1 aj pre smolný moment, ktorý zahŕňal 23-ročného zadáka.

Keď zlá strela skončí v sieti

V 40. minúte hry nešťastným spôsobom tečoval slabú strelu súpera, ktorá skončila za chrbtom žlto-modrých Martina Jedličku. Podľa Kružliaka mal tím zo Žitného ostrova na to vyhrať, musel sa však po nešťastnom momente zmieriť s nevyspytateľnou remízou. "Chcel som zabrániť strele a lopta ma obtrela o nohu, následne letela do opačnej strany. Bola to veľká smola. Na zápas som sa pritom od začiatku tešil, lebo bol môj prvý. Dal som si však nešťastný vlastný gól, z čoho som smutný. To sa ale stáva, okrem tejto situácie som spokojný," rozhovoril sa slovenský futbalista v mixzóne po remizovom dueli. Jeho spoluhráči mu však tento moment nevyčítali. Práve naopak. "V kabíne sa ma chalani snažili povzbudiť. Hovorili mi, že takéto veci sa stávajú," dodal Kružliak.

Smolný moment vyústil v gól na konte hostí. (foto: tasr)
Smolný moment vyústil v gól na konte hostí. (foto: tasr)

Nešťastný teč zaskočil aj gólmana Jedličku, ktorý nemal šancu reagovať, keď lopta prudko zmenila smer do opačnej strany. "Bola to pomalá strela, neurobil to dobre. Určite by som loptu chytil, keby tam nebol teč. Domino tam ale nešťastne strčil nohu a išla do protipohybu. To sa však stáva, aj o tom je futbal," konštatoval 21-ročný Čech, pre ktorého to bola premiéra v pohárovej Európe medzi tromi žrďami.

Zmiešané pocity

Dominik Kružliak sa o svojom štarte v základnej jedenástke FC DAC dozvedel iba v deň zápasu. Na debut bol však pripravený. "Vo štvrtok na príprave som dostal túto informáciu, avšak už deň predtým sme na tréningu niečo cvičili v tejto jedenástke, tak som veril, že si zahrám. Teraz mám po premiére zmiešané pocity. Mohli sme síce uhrať aj lepší výsledok, no pred nami je ešte odveta a musíme vyhrať, ak chceme pomýšľať na postup," zdôraznilo defenzívne eso. Mladý stopér utvoril stredovú dvojicu v zadných radoch s odchádzajúcim Ľubomírom Šatkom. Spoluprácu si Kružliak pochvaľoval.

"S Ľubom sa mi hrá dobre. Osobne sa poznáme už dlho, čo tiež zavážilo. Z mojej strany tam boli aj nepresnosti či chyby, ale inak som v pohode," hovorilo dunajskostredské číslo 24, ktoré zhodnotilo aj tímový výkon. "Prvých 20 minút to bolo oťukávanie, po zmene strán to bolo z našej strany lepšie a hrali sme to, čo sme chceli. Ofenzívny prejav, veľa prihrávok, dostávanie sa do šancí... Škoda, že neprišiel druhý gól." Okrem toho po premiére vyzdvihol aj infraštruktúru a priaznivcov svojho nového zamestnávateľa. "Fanúšikovia aj zázemie sú fantastické. Aj preto som sa na Dunajskú Stredu tešil a verím, že všetkých poteším dobrými výkonmi," doplnil.

Dominik Kružliak mal z premiéry v žlto-modrom drese zmiešané pocity. (foto: fcdac.sk)
Dominik Kružliak mal z premiéry v žlto-modrom drese zmiešané pocity. (foto: fcdac.sk)

Spoza čiary ako z rohu

Nová posila FC DAC mala jasno aj v tom, v čom ich poľský súper najviac potrápil. "Krakov je fyzicky stavané mužstvo dobré na štandardky či autové vhadzovania. Všetko hádzali dovnútra, čo bolo nebezpečné. My sme boli viac na lopte a mali viac šancí. Krakov je však dobre zorganizovaný vzadu," zhodnotil Kružliak, na ktorého takmer rovnakými slovami nadviazal aj Jedlička. "Hráči Cracovie mali dlhé autové vhadzovania ako strely a bolo to pre mňa ťažké. Snažil som sa udržať sa celý čas v koncentrácii. Hostia boli navyše basketbalovo vysokí, ale na centre som si veril a pre to aj som v bránke, aby som ich sťahoval a pozbieral," vysvetlil rodák z mesta Příbram.

Do odvety zregenerovať a nadviazať na druhý polčas

Pred budúcotýždňovou štvrtkovou odvetou čaká tím z juhu Slovenska poriadna výzva. V Krakove musia aspoň raz skórovať, keďže doma si neudržali nulu. Podľa Kružliaka sa môže prejaviť rozdiel medzi najvyššou slovenskou a poľskou futbalovou súťažou. Je mu však jasné, v čom sa tím okolo neho musí zlepšiť. "Poľská liga je určite kvalitnejšia a Krakov v nej skončil vysoko. Na jeho pôde teraz musíme dať gól a s tým tam aj pôjdeme. Chce to dobre zregenerovať a možno to chce zlepšiť v defenzíve a lepšie premieňať šance. Oni ich mali iba zo štandardiek a našich lacných strát. My sme boli lepší na lopte. Je jasné, že 1:1 na domácej pôde nie je dobrý výsledok. Máme však kvalitný tím a dúfam, že sa nám podarí postúpiť. Stále sme prakticky iba v polčase," zhodnotil Kružliak, ktorý po odchode Šatku po odvete utvorí stopérsku dvojicu zrejme s Danylom Beskorovainyim či Matejom Oravcom.

Dominik Kružliak chce na juhu Slovenska nadviazať na dobré výkony z Ružomberka. (foto: mfkruzomberok.sk)
Dominik Kružliak chce na juhu Slovenska nadviazať na dobré výkony z Ružomberka. (foto: mfkruzomberok.sk)

Rovnako vidí šance na postup aj Jedlička, podľa ktorého musí tím okolo neho nadviazať najmä na skvelý druhý polčas z domácej pôdy. V ňom Dunajská Streda jasne dominovala. "Škoda, že sme nevyhrali. Dostali sme smolný gól, ale ak budeme hrať tak, ako sme hrali doma, snáď postúpime," uzavrel dunajskostredský brankár.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia