spravy.sk spravy.sk

Kapitán Koscielny sa Arsenalu obrátil chrbtom, odmietol odcestovať do USA
zdroj: TASR/AP

Kapitán Koscielny sa Arsenalu obrátil chrbtom, odmietol odcestovať do USA

Zdá sa, že kapitola Laurenta Koscielneho v Arsenale sa po deviatich rokoch naplnila. Kapitán „kanonierov“ sa pravdepodobne snaží vydupať si prestup do Francúzska. S tímom totiž odmietol odletieť na letné turné do USA.

Arsenal vo štvrtok nabral smer USA, no Koscielny oznámil, že s tímom nepocestuje. Klub voči nemu okamžite začal disciplinárne konanie. Tridsaťtriročný stopér sa podľa všetkého snaží o prestup do rodnej krajiny, v ostatných dňoch sa o neho zaujímalo Bordeaux.

Koscielny už údajne minulý týždeň požiadal vedenie klubu o uvoľnenie, Arsenal však nemá dôvod pustiť ho preč zadarmo. Rodák z Tulle má s „kanoniermi“ kontrakt platný ešte na ďalší rok, navyše aj s následnou opciou. Predstavitelia klubu mu aj preto oznámili, že očakávajú jeho zotrvanie v mužstve.

zdroj: Twitter/Arsenal FC

Čo bude nasledovať po Koscielného najnovšom kroku, zatiaľ nevedno. Klub situáciu rieši v tichosti, voči hráčovi začal disciplinárne konanie a vydal iba krátke vyhlásenie. „Sme veľmi sklamaní z Laurentovho konania, ktoré je absolútne proti našim pokynom. Veríme, že túto situáciu vyriešime, viac ju momentálne nebudeme komentovať,“ píše sa na arsenal.com.

Na americkom turné odohrajú „kanonieri“ štyri zápasy proti Coloradu Rapids, Bayernu Mníchov, Fiorentine a Realu Madrid. Dôvod Koscielného rozhodnutia zatiaľ nie je známy, podľa anglických periodík je ale sklamaný z (ne)aktivity klubu na prestupovom trhu. Arsenal toto leto angažoval len brazílskeho tínedžera Gabriela Martinelliho. Za 34 miliónov eur by mal kúpiť aj obrancu Williama Salibu zo Saint-Étienne, ten ale ešte budúcu sezónu strávi na hosťovaní vo francúzskom klube.

foto: "Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Anglicko - Premier League

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia