spravy.sk spravy.sk

Muž, ktorý elegantne zarezal Slovan: Ani som sa nepozeral, iba som to skúsil
zdroj: Facebook/FKSutjeskaNikšič

Muž, ktorý elegantne zarezal Slovan: Ani som sa nepozeral, iba som to skúsil

Po elegantnom góle v posledných sekundách zápasu sa stal mužom, ktorý spôsobil v tíme obrovskú vlnu eufórie. Čiernohorské mužstvo FK Sutjeska Nikšič dokázalo šokovať Bratislavu v momente, keď sa výsledok zdal byť podpísaný a neohroziteľný. Slovan ešte v poslednej minúte domáceho úvodného zápasu prvého predkola Ligy majstrov vyhrával tesne 1:0. Nasledoval však poriadny šok.

Keď koncom piatej minúty nadstaveného času očakávali diváci iba zvuk píšťalky hlavného arbitra, prišiel posledný strelecký pokus, ktorý sa mohol javiť iba ako výkrik do tmy. Nestalo sa. Záložník Damir Kojaševič elegantne vypálil z približne 25 metrov a Dominik Greif sa naťahoval márne. "Belasí" inkasovali poriadny "banán" a Čiernohorci jasali radosťou. V zápase mali dohromady päť striel na bránku, medzi tri žrde však zapadla až tá posledná strela.

Jej úspešný exekútor Kojaševič bol počas duelu neustále aktívny a bol určite najvýraznejšou postavou hostí. Jeho výborný individuálny výkon bol podčiarknutý najlepším možným spôsobom, čo priznal v krátkom pozápasovom interview aj pre web ProFutbal.sk. "Viackrát som sa počas zápasu pokúsil vyriešiť náš problém so zakončením. Myslím však, že to prišlo v najlepšom možnom momente. Na tabuli svietila 94. minúta a pri našej poslednej akcii som sa snažil zo všetkých síl. Pri strele som sa ani nepozeral, iba som to skúsil. Vyšlo to a myslím si, že tak to malo aj skončiť. Remízu sme si za náš bojovný výkon určite zaslúžili," poznamenal 32-ročný stredopoliar v priestoroch mixzóny.

Krásny gól vykresal tímu z druhého najväčšieho mesta Čiernej Hory nádej na postup do ďalšieho kola. Nikšič sa do pohárovej Európy prebojoval siedmykrát v histórii. Nikdy sa mu však nepodarilo prejsť do druhého predkola. Pred odvetou, ktorá je na programe v stredu 17. júla o 20.15 h na štadióne Gradski v Nikšiči, tak majú nádej utvoriť historický míľnik. "Uvedomujem si, čo sa nám môže podariť. Musíme ale aj doma hrať rovnako dobre. Pevne verím a dúfam, že postúpime do druhého predkola bojov o účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov. Nádej je veľká a túžba tiež," doplnil Kojaševič.

Slovan nedokázal vyťažiť viac ako gól ani napriek tomu, že mal v stretnutí 11 striel na bránku a celkovo 26. Nikšič preukázal kvalitnú defenzívu a pred budúcotýždňovou domácou odvetou je vďaka gólu strelenému na ihrisku súpera na koni. Napriek tomu sa v role favorita nevidí. "Odohrali sme výborný zápas, mali sme aj šťastie pri šanciach Slovana. Remíza je pre nás výborná. Pomohli nám zmeny, striedania našu hru oživili. Aj po tomto výsledku je však naďalej favorit dvojzápasu Slovan," myslí si tréner Sutjesky Nikola Radojevič.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia