spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Hooligans skupiny súperov DAC a Ružomberka zdemolovali Bratislavu
zdroj: TASR

VIDEO: Hooligans skupiny súperov DAC a Ružomberka zdemolovali Bratislavu

Počas zápasu Slovana Bratislava a čiernohorským majstrom Sutjeska Nikšič sa priamo v centre mesta strhla organizovaná bitka medzi viacerými skupinami tzv. hooligans. Podľa informácií na sociálnych sieťach malo ísť o súboj medzi skupinami Cracovie Krakov a Levski Sofia, ich kluby hrajú vo štvrtok kvalifikačné zápasy Európskej ligy proti Ružomberku a Dunajskej Strede.

K stretu prišlo priamo v centre hlavného mesta Slovenska na Ventúrskej ulici, pri potýčke lietali stoly i stoličky z miestnych kaviarní a reštaurácií. Podľa dostupných informácií mala polícia zadržať bezmála stovku ľudí, všetkých zo zahraničia. Podľa nepotvrdených správ sa skupina pod farbami Cracovie Krakov spojila s priaznivcami Ajaxu Amsterdam proti protivníkom z Levski Sofia.

Pešiu zónu Starého Mesta polícia uzavrela, na ulici zasahovali všetky bezpečnostné zložky. „Výtržnosti futbalových fanúšikov v centre Bratislavy sú hrubým prejavom neúcty voči mestu, v ktorom žijeme a aj voči ľuďom, ktorí si užívajú jeho otvorenú a priateľskú atmosféru,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo. „Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer.“

V súčasnosti nie je dostupná žiadna informácia ohľadom zranených ľudí. Polícia dokumentuje škody a komplexnú správu zverejní až vo štvrtok.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia