spravy.sk spravy.sk

EURÓPSKA LIGA: Najväčší zápas v kariére trénera, Ružomberok proti známej značke
zdroj: uefa.com, koláž: ProFutbal.sk

EURÓPSKA LIGA: Najväčší zápas v kariére trénera, Ružomberok proti známej značke

Pohárová Európa po otvorení zlatých, majstrovských brán otvára vo štvrtok aj tie ostatné. Menej úspešné ligové kluby a víťazi národných pohárov sa predstavia v 43 zápasoch v prvom kvalifikačnom kole Európskej lige. Nechýba medzi nimi ani slovenský bronzový tím z Ružomberka, ktorý vo štvrtok 11. júla o 18.30 hod. hostí bulharský klub Levski Sofia.

Slovenský majster z roku 2006 hrá po desaťročnom čakaní už druhýkrát pohárovú Európu, v sezóne 2016/17 to dotiahol až do tretieho kola, kde bol nad ich sily anglický Everton. Teraz však prešiel viacerými zmenami, mužstvo prevzala nová trénerská dvojica Ján Haspra - Marek Sapara, mužstvo opustil líder defenzívy Dominik Kružliak i ťahúň ofenzívy Zinedin Mustedanagić a krídelník Erik Daniel. Pre zranenia budú chýbať aj ďalšie opory tímu brankár Matúš Macík, obranca Filip Twardzik a stredopoliar Matej Kochan. „Pre toho, kto sleduje dianie v našom klube, nebude zostava žiadnym prekvapením,“ vylúčil Haspra experimentovanie so zostavou.

„Príprava bola krátka. Prvých desať dní sme hlavne naberali kondíciu v lesoch. Potom sme sa presunuli na sústredenie do Poľska, kde to bolo veľmi kvalitné. Hrali sme dobré zápasy s poľskými mužstvami a verím, že sme dobre pripravení na Európu,“ dúfa skúsený Ján Maslo, ktorému by mal na stopérskom poste robiť spoločnosť Jonec. Ruža získala posilu na ľavý kraj obrany v podobe mládežníckeho reprezentanta Mojžiša a krídelníka Michaloviec Regáliho. Boj o miesta zamotajú aj stredopoliari Peter Ďungel a Filip Hašek, či útočník pražskej Sparty Ondřej Novotný.

Ružomberok - Slovan (Jonec, Sekulić, Čikoš)
Obranca Jonec nie je žiadnym nováčikom. Dvadsaťdvaročný obranca má na konte desiatky ligových štartov. (foto: Rudolf Maškurica)

Súperom slovenského tímu bude 26-násobný bulharský majster PFC Levski Sofia, ktorý skončil v uplynulom ročníku na treťom mieste bulharskej ligy. Na tejto priečke sa klub umiestnil tretíkrát v rade, posledný titul získal ešte v sezóne 2008/09. Pricestovať by mal aj bulharský kanonier Stanislav Kostov, ktorý vsietil v drese Levski v minulej sezóne 24 gólov. „Keď si predstavím, že som pred mesiacom viedol mužstvo v tretej lige v stretnutí v Poltári a teraz to bude Levski Sofia, je to sakramentský rozdiel. Ale zároveň nová skúsenosť. Pocity sú normálne, nervozitu nepociťujem, trénujem dosť dlho,“ povedal nový tréner Ružomberka a na margo Levski Sofia dodal: „Je to skúsené, konsolidované a kvalitné mužstvo s dobrou defenzívou. Jeho hráči nestrácajú loptu, sú aj dostatočne kreatívni. Dlho hrajú spolu, poznajú sa. Veľká osobnosť je pravý obranca Milanov, tiež sa opierajú o výborných stopérov.“

Zápas povedú arbitri z Fínska, ako hlavný Petri Viljanen. Priamy prenos z neho prinesie Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na druhom televíznom kanáli Dvojka. Postupujúci sa v 2. kvalifikačnom kole stretne s úspešnejším z dua AEK Larnaca z Cypru a FC Petrocub-Hincesti z Moldavska.

Predpokladaná zostava Ružomberka:

Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Jonec, Mojžiš – Kostadinov, Takáč, Qose, Hašek, Gal Andrezly – Gerec

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia