spravy.sk spravy.sk

EURÓPSKA LIGA: Nový Spartak pred vysoko postavenou latkou
zdroj: uefa.com, koláž: ProFutbal.sk

EURÓPSKA LIGA: Nový Spartak pred vysoko postavenou latkou

Pohárová Európa po otvorení zlatých, majstrovských brán otvára vo štvrtok aj tie ostatné. Menej úspešné ligové kluby a víťazi národných pohárov sa predstavia v 43 zápasoch v prvom kvalifikačnom kole Európskej lige. Nechýba medzi nimi ani držiteľ Slovnaft Cupu z minulého ročníka, FC Spartak Trnava vyzve súpera z Bosny a Hercegoviny FK Radnik Bijeljina vo štvrtok 11. júla o 19.00 hod. na ihrisku súpera.

Zatiaľčo pre ostatné slovenské kluby je štart v európskych pohároch majstrovská premiéra po prípravnom období, Spartak už má za sebou Česko-Slovenský Superpohár proti Slavii Praha. Proti obhajcovi double a štvrťfinalistovi minulosezónnej edície Európskej ligy prehrala 0:3. „Mám veľmi dobré pocity z toho, ako fungujeme. Proti Slavii mužstvo ešte neukázalo ten potenciál, čo má. Sme však nový mančaft, ktorý je na začiatku a verím, že ho ukážeme,“ povedal po zápase jeden z mnohých novicov Filip Oršula. Okrem hráčskeho kádra sa v slovenskom Ríme vymenil aj realizačný tím, vedenie klubu a tiež majitelia. „My sme iba na začiatku, je nás tu veľa nových a potrebujeme viac času na zohranie. Už vo štvrtok však chceme ukázať inú tvár a proti Radniku v Európskej lige hrať lepšie,“ sľúbil fanúšikom nový kapitán tímu Bogdan Mitrea z Rumunska.

Spartak vstupuje do Európy s vysoko nastavenou latkou, keď minulú sezónu vyšperkoval postupom do skupiny Európskej ligy. Túto sezónu si však pamätá len minimum hráčov zo súčasného kádra, brankárska dvojica Bolek - Rusov, obranca Turňa, ľavý bek Lovat a, aktuálne zranení, ofenzívni hráči Grendel a Yilmaz. „Máme svoju stratégiu, chceme mať jasno v hlave. Mnohí hráči sú tu krátko, no chcem vidieť, ako všetci bojujú. Očakávam stopercentný výkon bez ohľadu na to, ako dlho kto hrá. Kto nebude bojovať si môže nájsť dvere a odísť. Ja chcem v každom zápase bojovať o tri body,“ nechal sa počuť portugalský kouč Ricardo Chéu.

Bosniansky klub Radnik Bijeljina skončil v najvyššej súťaži až na piatom mieste. Štvrtý tím Željezničar však nesplnil finančné podmienky a UEFA mu tak nedovolila štartovať v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži. Miesto v predkole padlo práve na Radnik. Tomu však zase nevyhovuje štadión, hrať sa preto bude v meste Banja Luka. „Tá je od Bijeljiny zhruba štyri hodiny cesty. Fanúšikovia klubu to majú ďaleko, čo môže byť výhoda pre Spartak,“ myslí si Emir Halilovič, bosniansky futbalista, ktorý v minulej sezóne získal titul s FK Sarajevo. „Radnik je ťažký súper, mužstvo hrá dlho pokope, čo je ich veľká výhoda. Majú skúsených hráčov a dobrého trénera. Chýba im najlepší útočník, ale aj tak to bude ťažký zápas. Za posledné tri roky hrajú druhýkrát v pohárovej Európe. Kvalita tam je,“ cituje Trnavský hlas jednu z mnohých letných posíl a bývalého hráča Spartaka z minulosti.

Hlavným rozhodcom duelu bude Bulhar Volen Činkov. Stretnutie odvysiela Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) na druhom televíznom kanáli Dvojka v zázname od 22.30 hod. V prípade postupu nastúpi Spartak v 2. kvalifikačnom kole proti bulharskému tímu Lokomotiv Plovdiv.

Predpokladaná zostava Spartaka Trnava:

Rusov – Turňa, Menich, Mitrea, Lovat – Dangubič, Jakúbek, Tešija, Oršula – Tavares - Sobczyk

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia