spravy.sk spravy.sk

Dunajská Streda predstavila nové dresy i kapitána
zdroj: foto: FC DAC 1904

Dunajská Streda predstavila nové dresy i kapitána

Nová sezóna, nový dres. Pod týmto heslom v stredu 10. júla predstavil novú sadu domácich dresov FC DAC 1904. Klub tiež informoval o novom kapitánovi, ktorý prevezme pásku po Tomášovi Hukovi. Košický obranca v lete zamieril do poľského Piastu Gliwice.

Nové dresy Dunajskostredčania predstavili v krátkom videu, na ktorom si ho ako prvý na seba obliekol stopér Dominik Kružliak, jedna z letných akvizícií klubu zo Žitného ostrova.

zdroj: youtube.com/FC DAC 1904

O novom kapitánovi žlto-modrých nerozhodovala kabína, ale tréner Peter Hyballa. Ten rozhodol, že mužstvo povedie maďarský reprezentant Zsolt Kalmár. Jeho zástupcami budú Kristián Koštrna, Eric Davis, Kristopher Vida a Dominik Kružliak (v uvedenom poradí).

„Teším sa, že po dvoch rokoch pôsobenia v klube sa mi ušla táto pocta. Verím, že sa budem môcť spoľahnúť na pomoc spoluhráčov. Koštrna, Krisz Vida či Davis toho už tiež odohrali dosť a naďalej budú patriť k oporám mužstva. Preto nie je dôležité, kto je kapitánom. Tvoríme jednoliaty kolektív na ihrisku aj mimo neho, vždy a vo všetkom sa dokážeme dohodnúť. Zmení sa azda len to, že budem mať pásku na rukáve a rozhodnem o tom, na ktorej polovici ihriska budeme začínať,“ cituje Kalmára klubový web. Dvadsaťštyriročný stredopoliar ale vie, že bude mať i viac povinností: „Bude to znamenať o niečo viac úloh pre mňa a tiež novú výzvu, veď v podobnej situácii som ešte nebol. Myslím si však, že sa s tým dokážem vysporiadať. Dôvera okolia ma napĺňa pozitívnou energiou.“

Cieľ nového kapitána je jasný, získať s DAC-om vysnenú trofej, či už tú majstrovskú, alebo za víťazstvo v Slovnaft Cup-e. „Veľmi pekná predstava, nerád však predbieham. Vieme, že musíme tvrdo pracovať, aby sme nejakú trofej priniesli domov. Jedno je isté, určite pre to urobím maximum ja, aj celé mužstvo,“ dodal Kalmár.

Zaujímavosťou je, že vo štvrtkovom súboji Európskej ligy proti Cracovii Krakov Kalmár kapitánsku pásku mať nebude. Tréner Hyballa ju totiž dá Ľubomírovi Šatkovi, pre ktorého to bude posledný domáci zápas v drese DAC-u pred odchodom do poľského Lechu Poznaň. Aj touto cestou mu tak chce vyjadriť vďaku za jeho služby.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia