spravy.sk spravy.sk

Bláznivá ponuka. Bale môže v novom pôsobisku zarobiť 70 miliónov eur ročne
zdroj: TASR/AP

Bláznivá ponuka. Bale môže v novom pôsobisku zarobiť 70 miliónov eur ročne

Gareth Bale môže svoje trápenie v Reale Madrid ukončiť lukratívnym spôsobom. Walesan bol ku koncu súťažného ročníka 2018/2019 čoraz viac frustrovaný pre nedostatok herného priestoru, ktorý mu poskytoval tréner Zinedine Zidane. Aj preto sa neustále častejšie hovorí o možnom odchode rodáka z Cardiffu do iného klubu.

Hoci hlásili záujem viaceré mančafty vrátane Manchestru United či jeho bývalého zamestnávateľa Tottenhamu Hotspur, 29-ročný krídelník je pre nich pridrahý. "Biely balet" si údajne za jeho služby pýta sumu v rozmedzí 120-150 miliónov eur. Aj preto sa spomínala možnosť ročného hosťovania v nemeckom Bayerne Mníchov, čo však hráčov agent poprel. V posledných dňoch však vyšla na svetlo sveta iná exkluzivita - Bale by mohol zamieriť do Číny.

Ako tvrdí španielska televízia El Chiringuito na základe svojich zdrojov, nemenovaný futbalový klub z najľudnatejšej krajiny sveta láka k sebe rýchlonohého krídelníka lukratívnou finančnou ponukou. Záujemca o služby Walesana chce zdvojnásobiť plat tohto hráča, ktorý si v Madride príde ročne na 31,2 milióna britských libier. Čínsky záujemca ponúka Baleovi presný dvojnásobok - 62,4 milióna GBP za rok, a teda v prepočte takmer 70 miliónov eur. Reprezentant "krajiny červeného draka" by sa stal vôbec prvým hráčom v histórii, ktorý by zarobil viac ako 1 milión libier týždenne. K údajnej ponuke sa však Bale a ani jeho agent doposiaľ nevyjadrili.

Gareth Bale prišiel do Realu Madrid v roku 2013 za približne 100 miliónov eur. Odvtedy nastúpil v bielom drese na 231 súťažných zápasov, v ktorých strelil 102 gólov a "Los Blancos" pomohol k zisku štyroch trofejí v Lige majstrov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia