spravy.sk spravy.sk

Deli opúšťa Slaviu. Šéf klubu mu adresoval dojemné slová
zdroj: slavia.cz

Deli opúšťa Slaviu. Šéf klubu mu adresoval dojemné slová

Po úspešnej sezóne ovenčenej ligovým titulom i národným pohárom a postupom do štvrťfinále Európskej ligy africký stopér Simon Deli neváhal a pred televíznymi kamerami prvýkrát poskytol rozhovorol v češtine. Vyhlásil, že v Slavii sa cíti byť súčasťou rodiny, že je v klube ako doma, no jedným dychom naznačil, že nevie, aká budúcnosť ho čaká. Dnes je jasné, že v Edene pokračovať nebude.

Napriek naliehaniu fanúšikov a vedenia klubu Simon Deli opúšťa pražskú Slaviu. Podľa informácií isport.blesk.cz už v utorok zamieril do Bruselu, kde rokuje o kontrakte s Club Bruggy. Vicemajster belgickej Jupiler League je ochotný aktivovať hráčovu výkupnú klauzulu vo výške 2,5 milióna eur.

Prakticky od skončenia minulej sezóny bol Deli témou prestupových špekulácií. Nahlas sa hovorilo o záujme Glasgowu Rangers či viacerých francúzskych klubov. Bruggy ale neotáľali, aktivovali výkupnú klauzulu a už len úspešná lekárska prehliadka ich delí od angažovania sedemnásobného reprezentanta Pobrežia Slonoviny. Deli by mal v tíme nahradiť Stefana Denswila, ktorý nedávno zamieril za sedem miliónov eur do talianskej Bologne. 

Odchod dlhoročnej opory, ktorá dokonca Slaviu viedla i s kapitánskou páskou, nenechal chladného ani šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka. Ten býva aktívny na Twitteri, kde sa v utorok večer vyjadril i na adresu Deliho: „Napísal si mi, že som viac než Tvoj šéf, že som ako Tvoj otec. A že teraz potrebuješ moje požehnanie na cestu za novými výzvami. Je to hrozne ťažké, Simon, budeš nám hrozne chýbať. Ale máš právo spraviť to najlepšie pre svoju rodinu a šťastie. V Edene budeš vždy doma, Titan!“

zdroj: Twitter/Jaroslav Tvrdik

Očakáva sa, že prestup sa uzavrie ešte tento týždeň. Slavia sa ale počas leta na alternatívu odchodu Deliho pripravovala. Aj preto na začiatku prípravy získala z Jablonca Davida Hovorku, ktorý by mal 27-ročného Afričana nahradiť v zostave. Do stredu defenzívy ešte tréner Jindřich Trpišovský môže počítať so skúseným Ondřejom Kúdelom a s Kamerunčanom Michaelom Ngadeu-Ngadjuim, ktorého však taktiež lanári klub z Belgicka, konkrétne KAA Gent. Na stopérskom poste môže alternovať i defenzívny stredopoliar Alex Král.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia