spravy.sk spravy.sk

Skúsený brankár v Trenčíne končí, bude chytať českú Fortuna ligu
zdroj: facebook/MFK Karviná

Skúsený brankár v Trenčíne končí, bude chytať českú Fortuna ligu

Tridsaťtriročný slovenský brankár Libor Hrdlička prestupuje do českého prvoligového MFK Karviná. Rodák z Bratislavy na Slovensku pôsobil v Ružomberku a naposledy v Trenčíne, poslednú polsezónu hosťoval v druholigovom Interi Bratislava. V minulosti pôsobil v Česku, na Ukrajine, v Gruzínsku a Poľsku.

Bývalý mládežnícky slovenský reprezentant začínal v Česku svoju kariéru, na konci sezóny 2006/07 odchytal dva zápasy proti klubom Mladá Boleslav a Sparta Praha. Naposledy pôsobil vo fortunaligovom Trenčíne, na jar chytal za Inter, ktorý vypadol do tretej najvyššej súťaže. „Libor je skúsený brankár, ktorý už má čo-to za sebou. K našim dvom mladým nádejným brankárom sme chceli práve niekoho skúseného. Veríme, že pod vedením Braňa Rzeszota bude ich spolupráca bez problémov klapať a Libor nám v ďalšej sezóne pomôže,“ predstavil novú posilu športový riaditeľ Karvinej Lubomír Vlk.

Minulosezónna jednotka klubu Martin Berkovec prestúpil po sezóne do Žalgirisu Vilnius, klubu z hlavného mesta Litvy. Barážové zápasy proti Jihlave odchytal 23-ročný Martin Pastornický, chrbát mu kryl o dva roky mladší Jiří Ciupa. „Prvý kontakt prebehol prostredníctvom trénera brankárov Braňa Rzeszota, naviac sa poznáme aj s pánom trénerom Františkom Strakom, ešte z čias pôsobenia v Ružomberku. Česká liga má stále veľmi dobrú kvalitu, ponuka ma oslovila a rád som ju prijal. Pre mňa to bude trochu nostalgia vrátiť sa do českej ligy po desiatich rokoch,“ povedal Hrdlička pre web Karvinej.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Česko - Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia