spravy.sk spravy.sk

Oršula verí potenciálu a filozofii Spartaka. Do Trnavy prišiel aj kvôli Chéuovi
zdroj: TASR

Oršula verí potenciálu a filozofii Spartaka. Do Trnavy prišiel aj kvôli Chéuovi

Filip Oršula má za sebou turbulentné obdobie. Dvadsaťšesťročný krídelník, ktorý ešte v auguste uplynulého roka zamieril zo Slovana Bratislava do Liberca, musel ostatné mesiace vynútene pauzovať. Pre problémy s ramenom odohral v českom Slovane iba 23 súťažných zápasov a jeho budúcnosť po sezóne bola neistá.

Najprv bol rodák zo Sebedražia na skúške v Karvinej, kde ale neuspel. Následne si ho pod krídla zobral najväčší rival jeho niekdajšieho zamestnávateľa - FC Spartak Trnava. Ofenzívne ladený futbalista nastúpil aj v sobotňajšom zápase o česko-slovenský Superpohár proti Slavii Praha (0:3) a vyjadril svoju radosť z toho, že je konečne zdravý.

"Prišiel som do Trnavy po zranení ramena. Prakticky polroka som vôbec nehrával a som rád, že môžem konečne byť na trávniku a naberať zápasovú prax. Dúfam, že pôjde o úspešné pôsobenie," povedal Oršula po spomenutom dueli v mixzóne. Dvojnásobný reprezentant SR prišiel do mužstva, ktoré v posledných mesiacoch vymenilo majiteľa, trénerov a obmenilo väčšinu kádra. Futbalový krídelník však verí, mužstvu, ktoré podľa neho čoskoro ukáže svoju tvár.

Filip Oršula (vpravo) ešte v drese bratislavského Slovana. (foto: tasr)
Filip Oršula (vpravo) ešte v drese bratislavského Slovana. (foto: tasr)

"Mám veľmi dobré pocity z toho, ako fungujeme. Proti Slavii mužstvo ešte neukázalo ten potenciál, čo má. Sme však nový mančaft, ktorý je na začiatku a verím, že ho ukážeme," pokračoval Oršula, ktorý na Štadióne Antona Malatinského podpísal koncom júna ročnú zmluvu s opciou. Verí aj tomu, že novovytvorená filozofia reformujúceho sa klubu bude sláviť úspech. "Novej filozofii klubu verím. Ako nové mužstvo potrebujeme čas a ukáže sa náš skutočný potenciál. Samozrejme, máme svoje ciele a určite chceme hrať o najvyššie priečky," priblížil Oršula.

Pre ProFutbal.sk prezradil aj jeden z hlavných dôvodov, prečo sa ako bývalý hráč Slovana Bratislava rozhodol pre angažmán u červeno-čiernych. Je ním nový tréner Ricardo Chéu. "Pôsobí na mňa veľmi dobre. Bol pre mňa jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodol prísť do tohto mužstva. Od začiatku som mal totiž dobrý pocit z trénera. Musím povedať, že tímu dáva veľa pozitívnej energie," povedal Slovák pre náš portál na adresu portugalského lodivoda.

Oršula verí, že Trnava časom ukáže svoj skutočný potenciál. (foto: tasr)
Oršula verí, že Trnava časom ukáže svoj skutočný potenciál. (foto: tasr)

V závere sa okrem Slavie vyjadril aj k ostatným zápasom, ktoré absolvoval v príprave u nového zamestnávateľa. Verí, že zápasy vo Fortuna lige a Európskej lige vyjdú tímu lepšie, ako ten superpohárový. "Absolvovali sme aj zápas proti Olomoucu (2:1), v ktorom nám veľa vecí vyšlo lepšie. Následne sme sa presvedčili, akú kvalitu má Slavia. Je to skúsené mužstvo, ktoré hralo proti veľkým klubom. My máme nový tím, budujeme ho a určite to bude chcieť čas. Treba si postupne všetko zanalyzovať a poučiť sa z chýb. Stále máme rezervy v defenzíve aj ofenzíve, ako som však spomenul, mám z mužstva iba dobrý pocit," zakončil Filip Oršula.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia