spravy.sk spravy.sk

Potvrdené. Záhumenský ďalšou posilou Trnavy
zdroj: spartak.sk

Potvrdené. Záhumenský ďalšou posilou Trnavy

Hoci bol Timotej Záhumenský už dlhší čas v príprave Spartaka Trnava, klub o jeho definitívnom príchode informoval až v pondelok. Čoskoro 24-ročný krajný bek (nar. 17. júla 1995) bude v slovenskom Ríme hosťovať z Dunajskej Stredy, pričom "andeli" na neho budú mať predkupné právo.

„Sme radi, že sme podpísali Tima, aj napriek tomu, že je len vo forme hosťovania. Je to charakterovo hodnotný človek a verím, že nás a ihrisku presvedčí a budeme v spolupráci pokračovať aj po skončení hosťovania. Jeho príchodom sme zdvojili post ľavého obrancu, no čo je taktiež dôležité, v prípade potreby vieme Záhumenského využiť aj na pozícii krajného záložníka či stopéra,“ povedal pre spartak.sk športový riaditeľ Andrej Kostolanský.

„Teším sa, že sme sa dohodli a budem sa snažiť, aby to nebolo iba na rok. Dúfam, že spolu zažijeme nejaký úspech v Trnave. Verím, že v Bosne zažijem svoju premiéru v červeno-čiernom drese a že bude úspešná, aby sme boli pred odvetou v pohode a postrážili si postup,“ dodal Záhumenský.

Rodák z Novej Bane s mužstvom pocestuje už aj na stretnutie prvého predkola Európskej ligy proti Radniku Bijeljina. V uplynulej sezóne pôsobil v českej Karvinej, v minulosti hrával okrem DAC-u aj za Zlaté Moravce, Šamorín, Skalicu, Podbrezovú a Slovan Bratislava.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia