spravy.sk spravy.sk

Krásna Morganová opäť zaujala oslavou. Fanúšikov potešila majstrovským twerkom
zdroj: instagram.com/alexmorgan13

Krásna Morganová opäť zaujala oslavou. Fanúšikov potešila majstrovským twerkom

Gólové i majstrovské oslavy si dokáže vychutnať naplno. Dnes už dvojnásobná svetová šampiónka Alex Morganová si udržuje pozornosť fanúšikov aj športovej verejnosti. Na nedávno skončených majstrovstvách sveta vo futbale žien, kde Američanky obhájili celkový triumf, sa stala najlepšou strelkyňou šampionátu (6 gólov) spolu s jej krajankou Megan Rapinoeovou a Angličankou Ellen Whiteovou.

Napriek tomu si získala pozornosť inak. V americkej šatni totiž po finálovej výhre 2:0 nad Holandskom odštartovala jedna z najkrajších futbalistiek súčasnosti poriadne oslavy. Na verejnosť sa dostali videá, na ktorých Morganová predviedla ukážkový twerk (vrtenie zadkom). Okrem neho o však predviedla viaceré sexi tanečné pohyby, ktoré potešili oči fanúšikov.

Útočníčka tímu Orlando Pride si neprivolala na seba pozornosť na ženských MS 2019 prvý raz. Už v semifinále sa po výhre nad Anglickom (2:1) dočkala kritiky po oslave víťazného gólu. Keď Morganová v deň svojich 30. narodenín strelila rozhodujúci presný zásah v 31. minúte, napodobňovala pitie čaju, čo malo podľa zahraničnej tlače dehonestovať národný tím Angličaniek. Držiteľka zlatej olympijskej medaily z roku 2012 sa vtedy pustila do ostrej kritiky dvojitých štandardov.

"Mužov vidíte neustále na veľkých turnajoch oslavovať rôznymi spôsobmi, pričom sa napríklad chytajú za rozkrok. Keď ja napodobňujem pitie čaja, dočkám sa kritiky. Je to trošku pokrytecké, že my ženy musíme byť pri našich úspechoch skromnejšie  a oslavovať limitovanými spôsobmi," povedala vtedy Morganová podľa webu televízie CNN. Avšak to, že si z podobných rečí ťažkú hlavu nerobí, dokázala aj vyššie spomenutým majstrovským twerkom. Následne s víťaznou trofejou zapózovala aj v štýle, ako keby z nej pila.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia