spravy.sk spravy.sk

Slovensko pod vedením Ladislava Borbélyho vyhralo zlaté medaily
zdroj: SZMF

Slovensko pod vedením Ladislava Borbélyho vyhralo zlaté medaily

Slovenská reprezentácia v malom futbale zaznamenala významný úspech na prestížnom medzinárodnom turnaji EMF Nations Games v rakúskom Grazi, keď po dominantných výkonoch proti Belgicku a Taliansku zdvihla nad hlavu víťaznú trofej. Malý futbal na Slovensku zažíva pod trénerom Ladislavom Borbélym najúspešnejšie obdobie v histórii, informuje Slovenský zväz malého futbalu (SZMF) vo svojej tlačovej správe.

Slováci zaznamenali v poslednom období niekoľko fantastických výsledkov. Za ostatných osem stretnutí neprehrali ani raz, šesťkrát sa tešili z víťazstva, dva razy remizovali. Medzi najväčšie úspechy sa ráta predovšetkým výhra nad majstrami sveta z Česka.

Slovensko malý futbal (EMF Nations Games)
Slovenská výprava na úspešnom turnaji v Rakúsku. (foto: SZMF)

Sobotňajší turnaj EMF Nations Games v Grazi odštartoval zápasom proti belgickej reprezentácii, ktorá nenašla recept na prekonanie našej obrany. Slovensko udrelo raz v prvom polčase a po zmene strán ešte trikrát. V druhom zápase sa Slovensku postavilo Taliansko, zápas sa vyvíjal podobne a po prvom dejstve opäť Slováci viedli najtesnejším rozdielom. Druhý polčas sa však už niesol jednoznačne v ich réžii, čo sa odrazilo aj na vysokom víťazstve 6:0.

Slovensko vs. Belgicko 4:0 (1:0)
Góly: Jaroslav Repa 20´ a 49´, Dušan Dzíbela 35´, Martin Ďuráči 39´

Slovensko vs. Taliansko 6:0 (1:0)
Góly: Michal Takáč 40´ a 50´, Dominik Rolinec 13´, Filip Deket 39´, Erik Szabo 43´, Eduard Gajdoš 45´

Vrchol turnaja následne nastal v nedeľu, keď Slováci zviedli súboj o celkové prvenstvo proti domácemu výberu z Rakúska. Hetrikom sa pri výhre 8:1 blysol najmä Jaroslav Repa, ktorý bol napokon s piatimi gólmi najlepším strelcom turnaja. „Posledný zápas bol dosť fyzicky náročný, súper nám nič nedaroval, rozhodcovia, bohužiaľ, pískali tak ako pískali. Ale museli sme s bojovať a podarilo sa nám to,“ povedal po turnaji, ktorý slúži najmä ako príprava na blížiace sa majstrovstvá sveta v malom futbale, spokojný kapitán mužstva Ivan Buchel

Jaroslav Repa (Slovensko malý futbal)
Slovensko sa dočkalo aj individuálneho ocenenia. (foto: SZMF)

Slovensko sa na svetovom šampionáte začiatkom októbra v austrálskom Perthe predstaví takisto pod vedením kormidelníka Ladislava Borbélyho. „Ešte to nie je optimálne, ale už sa k tomu blížime. Máme jasnú hernú konvergenciu, ktorá nám určite môže byť v medzinárodnej konfrontácii užitočná,“ poznamenal na záver uznávaný tréner.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia