spravy.sk spravy.sk

Poprad už má náhradu za Šestáka, našiel ju u konkurenta
zdroj: FK Poprad

Poprad už má náhradu za Šestáka, našiel ju u konkurenta

Keď Stanislav Šesták oznámil, že po sezóne 2018/2019 zavesí kopačky na klinec, vedenie druholigového FK Poprad vedelo, že zaplniť dieru po obávanom kanonierovi nebude jednoduché. Personálne sa to už Podtatrancom podarilo. Či aj kvalitatívne, to ukážu až súťažné zápasy.

Ako prvý prišiel pod Tatry ofenzívny stredopoliar Lopez da Silva Junior zo Slavoja Trebišova. Brazílsky futbalista síce zvykol nastupovať i na hrote útoku, no nie je to pre neho primárny post. Ten by mala vyplniť ďalšia letná akvizícia, srbský útočník Dragan Andrić. Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ prišiel do Popradu z konkurenčného Liptovského Mikuláša, za ktorý odohral v minulej sezóne 25 zápasov, s bilanciou 10 gólov. V minulosti hrával aj za rakúske celky Parndorf a Purbach, na Slovensku pôsobil v Pušovciach či v Bardejove. 

Premiéru v bielo-modrom drese si Andrić odkrútil vo víkendovom prípravnom zápase v Opave, kde Poprad prehral 0:2. Hoci už trénuje s mužstvom, hráčom tohto ambiciózneho klubu, ktorý v nedávnej baráži neúspešne bojoval o postup do Fortuna ligy, sa stane až 1. augusta. To znamená, že do súťažného stretnutia bude môcť prvýkrát nastúpiť až v 3. kole novej sezóny 2019/2020.

Počas letnej prípravy skúšalo v Poprade štastie viacero hráčov. V tíme už nepokračuje dvojica Lukáš Lupták a Michal Kohút. Naopak, o miesto stále bojujú Samuel Kuba a Miloš Angelovič z dorastu. Zverenci trénera Mareka Petruša v príprave, okrem prehry s Opavou, remizovali s Michalovcami (1:1) a zdolali Šarišské Michaľany (3:2) a Karvinú (1:0). 

V úvodných troch prípravných zápasoch sa zakaždým strelecky presadil mladý útočník Tibor Slebodník, ktorý bude s Andrićom bojovať o miesto v základnej zostave. „Tešíme sa z toho a smejeme, že sme našli náhradu za Stana (Šestáka, pozn.). Tibor poctivo pracuje, dostal príležitosť a chopil sa jej. Dáva góly, čo je pre útočníka veľmi dôležité,“ okomentoval pre fkpoprad.sk Marek Petruš.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia