spravy.sk spravy.sk

Kapitán Šamorína Pončák si predĺži kariéru, už nechce hrať o záchranu
zdroj: fclokomotiva.sk

Kapitán Šamorína Pončák si predĺži kariéru, už nechce hrať o záchranu

Hoci v júni oslávil už 37. narodeniny, kopačky na klinec ešte nevešia. Jeden z najskúsenejších hráčov v druhej lige a kapitán ŠTK Šamorín Vladimír Pončák sa rozhodol ešte o jeden rok predĺžiť spoluprácu s dvanástym celkom uplynulej sezóny.

Po nevydarenom ročníku, v ktorom Šamorín tuho bojoval o záchranu v celoštátnej súťaži, Pončák zvažoval definitívny koniec v profesionálnom futbale. V lete sa však klub stal farmou prvoligovej Dunajskej Stredy, čo aj skúsenému obrancovi dodalo motiváciu. „Šamorínsky klub a ľudia, ktorí v ňom pracujú, sú ako moja druhá rodina. Aj to bol dôvod prečo som sa rozhodol ešte pre ďalšiu sezónu. Veľmi rád chodím do Pomlé, náš štadión je vo veľmi príjemnom prostredí, kde sa dokážem aj odreagovať od každodenných povinností. Navyše, mám rád, keď si môžeme s chalanmi po zápase zakričať víťazný pokrik a vychutnať si tie pekné momenty. Aj tieto pocity sú pre mňa motiváciou pokračovať,” povedal pre klubový web ŠTK rodák z Prešova.

V minulej sezóne odohral 28 z 30 ligových zápasov a bol najvyťažovanejším hráčom mužstva. A to aj napriek tomu, že okrem futbalu sa už venuje aj inému zamestnaniu a s tímom neabsolvuje všetky tréningy. „V minulej sezóne bola výborná komunikácia s trénerom Alagičom, ktorý ma už na tréningoch trochu šetril a niektoré tréningy som aj vynechával. Nebudem klamať, trénovať päť či šesťkrát do týždňa s mužstvom by som už nezvládol. S novým trénerom Sokolim sme sa už tiež o tom rozprávali a určite to nastavíme tak, aby som bol vždy stopercentne pripravený na majstrovské zápasy,” ubezpečuje pilier šamorínskej obrany. 

V kádri ŠTK sa v novej sezóne budú objavovať viacerí mladíci z akadémie DAC-u, o to dôležitejší bude vplyv kapitána na mužstvo. „Vždy musí byť v tíme mix starších a mladých hráčov, to je moja predstava o zložení tímu, aj keď môj vek je už v tomto prípade extrém (smiech). My taký tím budeme mať, je tu skúsený Juro Hajdúch, Juro Pančík, Ľubo Mezovský, v tejto pozícii je už aj Vlado Fuják, niečo majú odohraté už aj Marič-Bjekič a Jakub Čunta. Máme sa o čo oprieť. Od mladých hráčov čakám dravosť, zdravé sebavedomie na ihrisku a je na nás starších, aby sme ich usmernili. Zatiaľ s nimi v kabíne nie je žiadny problém, niekedy sa pousmejem nad ich rokmi narodenia, ale to asi aj oni pri mojom,” prezradil Pončák.

Bývalý hráč Interu Bratislava, Českých Budějovic, Jablonca, Kladna, Trnava či Petržalky verí, že minulá sezóna sa už opakovať nebude, a že Šamorín sa v tej novej bude pohybovať na vyšších priečkach. „Káder sa ešte stále buduje a dopĺňa, ale verím, že sa budeme pohybovať v prvej polovici tabuľky. Bude dôležité, aby sme zachytili úvod ligy a neopakovali chyby z posledných dvoch ročníkov,” upozornil Pončák a na margo svojich osobných cieľov dodal: „Prvoradé je, aby som bol zdravý. Tak, ako v minulej sezóne, aj teraz sa budem snažiť pomôcť mladým hráčom rásť výkonnostne. Teraz majú ešte väčšiu možnosť sa prebojovať do ligy, keďže sme sa stali farmou DAC a naše zápasy budú viac sledované.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia