spravy.sk spravy.sk

Niekdajší druholigový kráľ strelcov zo Šamorína bude hrať v Portugalsku
zdroj: cdaves.pt

Niekdajší druholigový kráľ strelcov zo Šamorína bude hrať v Portugalsku

Po tom, ako sa cesty slovenského Šamorína a brazílskeho Fluminense rozišli, bolo jasné, že futbalisti z najväčšej krajiny Južnej Ameriky v ŠTK pokračovať nebudú. Viacerí sa vrátili do rodnej krajiny, no útočník Peu sa rozhodol zotrvať v Európe.

Peterson Silvino Da Cruz, ako znie jeho celé meno, je slovenským priaznivcom dobre známy. Minimálne tým, ktorí sledujú druhú ligu. Vo farbách Šamorína si totiž Peu odkrútil dve sezóny. V tej uplynulej pomohol mužstvu k záchrane piatimi gólmi. Omnoho vydarenejší bol ale pre neho ročník 2016/2017, keď sa blysol 23 zásahmi a stal sa najlepším strelcom súťaže pred dvadsaťgólovým duom Róbert Jano a Filip Balaj.

Po tom, ako Peu skončil v Šamoríne, hľadal si nové pôsobisko. Doposiaľ kmeňový hráč Fluminense, za ktoré odohral deväť duelov, prestúpil do CD Aves z najvyššej portugalskej súťaže. S klubom podpísal trojročný kontrakt. Aves v minulej sezóne bojovalo o záchranu, napokon skončilo na štrnástej priečke, o štyri body pred zónou zostupu.

„Hral som už v Poľsku a na Slovensku, takže s adaptáciou by som nemal mať problém. Pôsobenie v Portugalsku je pre mňa ďalší splnený sen. Portugalská liga je nesmierne kvalitná. Vydám zo seba maximum, verím, že pomôžem klubu a mojim novým spoluhráčom,“ cituje slová 26-ročného útočníka klubový web.

Rodák z 200-tisícového mesta Itajaí vyrastal v akadémii Fluminense, no väčšinu svojej aktívnej kariéry strávil na hosťovaniach. Okrem Šamorína, kde bol až dvakrát, pôsobil Peu i v poľskej Legii Varšava, mexickom Santose Laguna či v brazílskych celkoch Clube Atlético Metropolitano a Paysandu Sport Club.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia