spravy.sk spravy.sk

Miroslav Guza opäť v Košiciach
zdroj: fclokomotiva.sk/Erik Demek

Miroslav Guza opäť v Košiciach

Vedenie druholigového FC Košice už pri vzniku klubu avizovalo, že cieľom bude dôkladná a dlhodobá práca s mládežou, z ktorej by malo v budúcnosti profitovať i seniorské „áčko“. Žlto-modrí získali štatút ÚTM (Útvar talentovanej mládeže) a v dohľadnom čase sa pokúsia aj o zisk Akadémie.

Košický celok s cieľom skvalitniť svoju mládež angažoval na pozíciu športového riaditeľa mládeže Miroslava Guzu. Dlhoročný asistent Mareka Fabuľu už v minulosti v Košiciach pracoval, vracia sa tak do relatívne známeho prostredia. „Som príjemne prekvapený skutočnosťou, že ma FC Košice s touto ponukou oslovil. V nedávnej minulosti som si v Košiciach pri mládeži niečo odkrútil, a hoci som neskôr dal prednosť veľkému futbalu s prvoligovým angažmánom v Podbrezovej, veľmi rád som sa vrátil na materskú pôdu,“ priznal pre klubový web Miroslav Guza.

Jaroslav Kostelný, Dávid Leško a Miroslav Guza
Miroslav Guza pracoval v ostatných rokoch ako asistent pri trénerovi Marekovi Fabuľovi (foto: Jozef Bedej)

Seniorský A-tím postupom do II. ligy splnil prvý cieľ, teraz bude jeho úlohou etablovať sa v celoštátnej súťaži. Ciele pri mládeži sú jasné, dostať po žiakoch do prvej ligy aj dorastencov. „Prvé mužstvo splnilo svoj cieľ a teraz sme na rade i my – mládežníci. Ani tu sa nezaháľalo a zaradenie do systému ÚTM je iba prvým výraznejším krôčikom na ceste k vychovávaniu nových Rusnákov, Dudov, Hukov či iných úspešných odchovancov košického futbalu v perspektívnej akadémii,“ verí 43-ročný Guza, ktorý tiež prezradil, čo ho presvedčilo, aby sa vrátil do metropoly východu: „Viete, kto má futbal rád, rád sa zapojí do perspektívneho projektu, s ktorým prišli noví majitelia nového klubu, hoci postaveného na tradícii predchodcov. Spočiatku zachránili čo sa dalo a v súčasnosti to máme dobre naštartované.“

Nový športový riaditeľ nebude jediným „prírastkom“ pri mládeži FC Košice. Klub aj prostredníctvom inzerátu hľadá trénerské posily „so skúsenosťami, víziami a moderným prístupom v tréningovom procese“. Záujemcovia o túto prácu sa môžu prihlásiť do 10. júla.

zdroj: Facebook/FC Košice - oficiálna stránka

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia