spravy.sk spravy.sk

Atletico získalo talentovaného Felixa, je piaty najdrahší hráč v histórii!
zdroj: foto: TASR/AP

Atletico získalo talentovaného Felixa, je piaty najdrahší hráč v histórii!

Španielsky klub Atletico Madrid získal z Benficy Lisabon portugalského tínedžera Joaa Felixa za 126 miliónov eur. Len 19-ročný krídelník sa stal piatym najdrahším hráčom v histórii po Neymarovi, Kylianovi Mbappem, Philippeovi Coutinhovi a Ousmaneovi Dembelem.

O Felixa sa okrem Atletica zaujímali aj Manchester City, Manchester United a Juventus Turín. Uspelo však Atletico, ktoré sa snaží posilniť ofenzívu, v lete totiž zrejme príde o francúzskeho reprezentanta Antoinea Griezmanna. Felix odohral v uplynulom ročníku za Benficu 43 zápasov vo všetkých súťažiach, pričom nastrieľal 20 gólov a pomohol portugalskému klubu získať ligový titul. Informovala agentúra AFP.

Felix podpísal zmluvu na sedem rokov, potvrdil neskôr klub na oficiálnom webe, na ktorom ho v oficiálnom videu aj predstavil. Zainteresovaní presnú prestupovú sumu nepotvrdili, ale španielske médií prišli so zaručenými správami, podľa ktorých Atletico prevýšilo zmluvne stanovenú výkupnú klauzulu 120 miliónov o ďalších 6 miliónov. Felix, ktorý za seniorský výber Portugalska odohral jeden zápas, sa tak stal najdrahším hráčom v histórii Atletica.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia