spravy.sk spravy.sk

V prvej lige žien až dvojica nováčikov
zdroj: AS Trenčín

V prvej lige žien až dvojica nováčikov

Nečakane, až dvojicu nových družstiev bude mať v sezóne 2019/2020 prvá liga žien. Medzi elitu sa dostali futbalistky AS Trenčín a FK Poprad. Postup si vybojovali v kvalifikácii.

V prvej lige žien bude aj v novom ročníku pôsobiť desať družstiev. Vypadnutý MFK Ružomberok nahradí ako víťaz kvalifikácie AS Trenčín. Druhú miestenku získali hráčky FK Poprad vďaka tomu, že vedenie TJ Lokomotíva Košice nepodalo prihlášku do súťaže a rozhodlo sa hrať len druhú ligu. 

V kvalifikácii sa okrem Trenčína a Popradu predstavili aj Nové Zámky. Trenčín získal v dvoch zápasoch štyri body za remízu s Novými Zámkami a výhru nad Popradom. O postupe žien spod Tatier rozhodol ich triumf 1:0 práve nad Novými Zámkami, ktorého hráčkam s jedným bodom na konte zostali len oči pre plač.

„Bola to dobrá kvalifikácia a teší nás, že do I. ligy postúpili kvalitné družstvá. Naša najvyššia súťaž tak kvalitatívne neklesne,“ neskrývala v rozhovore pre futbalnet.sk spokojnosť administratívno-organizačná pracovníčka rozvoja ženského futbalu Natália Látal Mackovičová, ktorá privítala postup Trenčaniek: „Tretí rok po sebe sa prebojovali do kvalifikácie a až teraz sa im podarilo postúpiť. V kvalifikácii nezaváhali, so štyrmi bodmi ju vyhrali a zaslúžene postúpili.“

FK Poprad ženy
Z druhého miesta v kvalifikácii si vybojovali postup medzi elitu aj hráčky Popradu (foto: FK Poprad)

Neúčasť košickej Lokomotívy (s mužským tímom nemá nič spoločné) bude pre súťaž citeľná, veď minulý rok Košičanky ako nováčik nazbierali 14 bodov a skončili na ôsmej priečke. Pozitívom je, že v súťaži zostal okrem Bardejova aspoň aj druhý zástupca z východného Slovenska. „V Poprade je kvalitné futbalové zázemie a môžeme sa tešiť na nový vietor v lige,“ verí Látal Mackovičová.

Obhajcom titulu budú v novej sezóne futbalistky bratislavského Slovana, ktoré v uplynulom ročníku o štyri body predstihli Partizán Bardejov. V súťaži budú hrať aj Myjava, NMŠK 1922 Bratislava, Nitra, Trnava, Žilina a Banská Bystrica.

Výsledkový sumár kvalifikačných zápasov:
Union Nové Zámky - AS Trenčín 1:1
hralo sa na štadióne MFK Topvar Topoľčany v Topoľčanoch

AS Trenčín - FK Poprad 2:0
hralo sa na štadione FK Slovan Žabokreky v Martine

FK Poprad - Union Nové Zámky 1:0
hralo sa na štadióne FK Pohronie v Žarnovici

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia